WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (1067 entries)

en:  Your current site key (%s) does not match the selected product (%s).
el: Το τρέχων κλειδί ιστότοπου (%s) δεν αντιστοιχεί στο επιλεγμένο προϊόν (%s).

en: %d posts require update
el: Απαιτείται ενημέρωση για %d αναρτήσεις

en: %d users require update
el: Απαιτείται ενημέρωση για %d χρήστες

en: %s cannot access %s to register. Try again to see if it's a temporary problem. If the problem continues, make sure that this site has access to the Internet. You can still use the plugin without registration, but you will not receive automated updates.
el: Το %s αδυνατεί να προσπελάσει το %s για καταχώριση. Προσπαθήστε ξανά για να διαπιστώσετε εάν πρόκειται για προσωρινό πρόβλημα. Αν συνεχίζει να παρουσιάζεται το πρόβλημα, βεβαιωθείτε ότι ο παρών τόπος διαθέτει πρόσβαση στο Διαδίκτυο. Μπορείτε βέβαια να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε την προσθήκη χωρίς καταχώριση, αλλά δεν θα λαμβάνετε αυτόματα ενημερώσεις.

en: %s custom post type: %s
el: %s προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης: %s

en: %s field
el: πεδίο %s

en: %s is registered on this site. You will receive automatic updates until %s
el: %s: έχει/έχουν καταχωριστεί για αυτόν τον ιστότοπο. Θα λαμβάνετε αυτόματα ενημερώσεις έως: %s

en: %s is registered on this site. Your Lifetime account gives you updates for life.
el: %s:;έχει/έχουν καταχωριστεί για αυτόν τον ιστότοπο. Με τον ισόβιο λογαριασμό σας έχετε ενημερώσεις ισοβίως.

en: %s support on wpml.org
el: Υποστήριξη για: %s στο wpml.org

en: %sBuy Access%s to unlock this screen and add access control management to your site.
el: %sΑγοράστε το Access%s για να ξεκλειδωθεί αυτή η οθόνη και να προσθέσετε τη διαχείριση ελέγχου πρόσβασης για τον ιστότοπό σας.

en: %sDates can be entered using the date filters &raquo;%s
el: %sΟι ημερομηνίες μπορούν να εισαχθούν χρησιμοποιώντας τα φίλτρα ημερομηνιών&raquo;%s

en: %sRenew here%s.
el: %sΑνανεώστε εδώ%s.

en: (conditional)
el: (υπό συνθήκη)

en: (embedded)
el: (ενσωματωμένη)

en: (exists)
el: (υπάρχει)

en: --- choose role ---
el: --- επιλογή ρόλου ---

en: 1. Go to your %s%s account%s and add this site URL: %s
el: 1. Πηγαίνετε στον %s%s λογαριασμό%s σας και προσθέστε τη διεύθυνση URL αυτού του ιστότοπου: %s

en: 2. Enter your site key
el: 2. Εισαγάγετε το κλειδί ιστότοπου

en: <strong>Add Custom Post Type:</strong> Use to create a new Custom Post Type
el: <strong>Προσθήκη προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης:</strong> Χρησιμοποιήστε για τη δημιουργία νέου προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης

en: <strong>Add Custom Taxonomy:</strong> Use to create a new Custom Taxonomy
el: <strong>Προσθήκη προσαρμοσμένης ταξινόμησης:</strong> Χρησιμοποιήστε για τη δημιουργία νέας προσαρμοσμένης ταξινόμησης

en: <strong>Add a Custom Fields Group:</strong> Use this to add a new custom fields group which can be attached to a post type
el: <strong>Προσθήκη μίας ομάδας προσαρμοσμένων πεδίων:</strong> Χρησιμοποιήστε για προσθήκη μίας νέας ομάδας προσαρμοσμένων πεδίων η οποία μπορεί να είναι συνδεδεμένη με έναν τύπο ανάρτησης

en: <strong>Deactivate:</strong> Click to deactivate a Custom Post Type or Taxonomy (this can be reactivated at a later date)
el: <strong>Απενεργοποίηση:</strong> Κάντε κλικ για απενεργοποίηση ενός προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης ή ταξινόμησης (μπορεί να επανενεργοποιηθεί αργότερα)

en: <strong>Deactivate:</strong> Click to deactivate a custom field group (this can be re-activated at a later date)
el: <strong>Απενεργοποίηση:</strong> Κάντε κλικ για απενεργοποίηση μίας ομάδας προσαρμοσμένων πεδίων (μπορεί να επανενεργοποιηθεί αργότερα)

en: <strong>Delete Permanently:</strong> Click to delete a custom field group. <strong>Warning: This cannot be undone.</strong>
el: <strong>Μόνιμη διαγραφή:</strong> Κάντε κλικ για διαγραφή μίας ομάδας προσαρμοσμένων πεδίων. <strong>Προειδοποίηση: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.</strong>

en: <strong>Delete:</strong> Click to delete a Custom Post Type or Taxonomy. <strong> Warning: This cannot be undone</strong>
el: <strong>Διαγραφή:</strong> Κάντε κλικ για διαγραφή ενός προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης ή ταξινόμησης. <strong> Προειδοποίηση: η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί</strong>

en: <strong>Edit:</strong> Click to edit the custom field group
el: <strong>Επεξεργασία:</strong> Κάντε κλικ για επεξεργασία της ομάδας προσαρμοσμένων πεδίων

en: <strong>Edit:</strong> Click to edit the settings of a Custom Post Type or Taxonomy
el: <strong>Επεξεργασία:</strong> Κάντε κλικ για επεξεργασία των ρυθμίσεων ενός προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης ή ταξινόμησης

en: <strong>Step 1:</strong> Upload an XML file or paste XML content directly into the text area.
el: <strong>Βήμα 1:</strong> Ανεβάστε ένα αρχείο XML ή επικολλήστε περιεχόμενο XML απευθείας στην περιοχή κειμένου.

en: <strong>Step 2:</strong> Select which custom post types, taxonomies and custom fields should be imported.
el: <strong>Βήμα 2:</strong> Επιλέξτε ποιο προσαρμοσμένοι τύποι ανάρτησης, ταξινομήσεις και προσαρμοσμένα πεδία πρέπει να εισαχθούν.

en: A group by name <em>%s</em> already exists. Please use a different name and save again.
el: Ένα πεδίο που φέρει το όνομα <em>%s</em> υπάρχει ήδη. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε ένα διαφορετικό όνομα και αποθηκεύστε ξανά.

en: A specific post
el: Μία συγκεκριμένη ανάρτηση

en: A text area for writing a custom excerpt.
el: Μία περιοχή κειμένου για το γράψιμο ενός προσαρμοσμένου αποσπάσματος.

en: Ability to turn comments on/off.
el: Η δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του σχολιασμού.

en: Ability to turn trackbacks and pingbacks on/off.
el: Η δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης των trackback και των pingback.

en: Access - control who can access different parts of the site
el: Πρόσβαση -ελέγξτε ποιος μπορεί να έχει πρόσβαση στις διάφορες περιοχές του ιστότοπου

en: Access Control and User Roles
el: Έλεγχος πρόσβασης και ρόλοι χρήστη

en: Access Features
el: Λειτουργίες και δυνατότητες του Access

en: Access lets you control what content types different users can read, edit and publish on your site and create custom roles.
el: Το Access σας δίνει τη δυνατότητα να να δημιουργείτε προσαρμοσμένους ρόλους καθώς και να ελέγχετε ποιους τύπους περιεχομένου μπορούν οι διάφοροι χρήστες να διαβάζουν, να επεξεργάζονται και να δημοσιεύουν στον ιστότοπό σας.

en: Action
el: Ενέργεια

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate after download
el: Ενεργοποίηση μετά από τη λήψη

en: Active
el: Ενεργό

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Another %s
el: Προσθήκη άλλου %s

en: Add Google Map coordinates
el: Προσθήκη συντεταγμένων Google Map

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add New %s
el: Προσθήκη νέας %s

en: Add New Custom Post Type
el: Προσθήκη νέου τύπου προσαρμοσμένης ανάρτησης

en: Add New Group
el: Προσθήκη νέας ομάδας

en: Add New Taxonomy
el: Προσθήκη νέας ταξινόμησης

en: Add New User Fields Group
el: Προσθήκη νέας ομάδας πεδίων χρήστη

en: Add New Usermeta Group
el: Προσθήκη νέας ομάδας Usermeta

en: Add a Title
el: Προσθήκη ενός τίτλου

en: Add a WooCommerce store to any theme using Toolset and no PHP coding
el: Προσθήκη καταστήματος WooCommerce σε οποιοδήποτε θέμα χρησιμοποιώντας το Toolset και χωρίς κώδικα προγραμματισμού PHP

en: Add a box for uploading a featured image.
el: Προσθήκη ενός πλαισίου για το ανέβασμα μίας βασικής εικόνας.

en: Add a singular and plural name for your post type. You should also add a slug. This will be created from the post type name if none is added.
el: Προσθέστε ένα όνομα στον ενικό και ένα στον πληθυντικό για τον τύπο ανάρτησής σας. Θα πρέπει επίσης να προσθέσετε ένα προσδιοριστικό (slug). Αυτό θα δημιουργηθεί βάση του ονόματος τύπου ανάρτησης, αν δεν το ορίσετε εσείς.

en: Add a singular and plural name for your taxonomy. You should also add a slug. This will be created from the taxonomy name if none is added.
el: Προσθέστε ένα όνομα για την ταξινόμησή σας στον ενικό και ένα στον πληθυντικό. Επίσης πρέπει να προσθέσετε ένα προσδιοριστικό (slug) . Αυτό θα δημιουργηθεί βάσει του ονόματος ταξινόμησης, αν δεν το ορίσετε εσείς.

en: Add condition
el: Προσθήκη συνθήκης

en: Add information about your Custom Field
el: Προσθήκη πληροφοριών σχετικά με το προσαρμοσμένο πεδίο σας

en: Add new %s
el: Προσθήκη νέου %s

en: Add option
el: Προσθήκη επιλογής

en: Add or remove %s
el: Προσθήκη ή κατάργηση %s

en: Add post formats, see %sPost Formats%s
el: Προσθήκη μορφών αναρτήσεων, βλ. %sΜορφές αναρτήσεωνs%s

en: Add resized images to the media library
el: Προσθήκη εικόνων με αλλαγμένο μέγεθος στη βιβλιοθήκη μέσων

en: Add to Types control
el: Προσθήκη στον έλεγχο του Types

en: Add to group
el: Προσθήκη σε ομάδα

en: Added to Types control: %s
el: Ελέγχεται πλέον από το Types: %s

en: Adding custom fields to content
el: Προσθήκη προσαρμοσμένων πεδίων στο περιεχόμενο

en: Adding user fields to user profiles
el: Προσθήκη πεδίων χρήστη στα προφίλ χρήστη

en: Admin styles for fields:
el: Στυλ διαχείρισης για τα πεδία:

en: Advanced Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία για προχωρημένους

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Advanced settings give you even more control over your custom post type. You can read in detail what all of these settings do on our tutorial.
el: Οι ρυθμίσεις για προχωρημένους σας παρέχουν ακόμη μεγαλύτερο έλεγχο πάνω στον προσαρμοσμένο τύπο ανάρτησης. Μπορείτε να διαβάσετε λεπτομερειακά πώς ακριβώς λειτουργούν όλες αυτές οι ρυθμίσεις στη σχετική σειρά μαθημάτων μας.

en: Alignment
el: Ευθυγράμμιση

en: All
el: Όλα

en: All %s
el: Όλα τα %s

en: All fields, including the standard post fields
el: Όλα τα πεδία, περιλαμβανομένων των τυπικών πεδίων ανάρτησης

en: All items
el: Όλα τα στοιχεία

en: All post types
el: Όλοι οι τύποι ανάρτησης

en: Allow multiple-instances of this field
el: Να επιτρέπονται πολλαπλές παρουσίες αυτού του πεδίου

en: Allow permalinks to be prepended with front base
el: Να επιτρέπεται να τίθεται μία αρχική βάση στην αρχή των μόνιμων συνδέσεων

en: Allow resizing of remote images
el: Να επιτρέπεται η αλλαγή μεγέθους των απομακρυσμένων εικόνων

en: Allows for the looping of media.
el: Επιτρέπει την επαναλαμβανόμενη αναπαραγωγή μέσων.

en: Allows revisions to be made of your post.
el: Επιτρέπει να γίνονται αναθεωρήσεις της ανάρτησής σας.

en: Already bought %s?
el: Έχετε ήδη αγοράσει το %s;

en: Already bought?
el: Έχετε ήδη προβεί σε αγορά;

en: Already purchased our Toolset package? %sLog-in to wp-types.com%s to remove this information box.
el: Έχετε ήδη αγοράσει το πακέτο Toolset (σετ εργαλείων);%sΣυνδεθείτε στο wp-types.com%s για να καταργηθεί αυτό το πληροφοριακό παράθυρο διαλόγου.

en: Already purchased our Toolset package? Install our Installer plugin and login to wp-types to remove this information box. %sInstructions &raquo;%s
el: Έχετε ήδη αγοράσει το πακέτο Toolset (σετ εργαλείων); Εγκαταστήστε την προσθήκη Installer και συνδεθείτε στο wp-types για να καταργηθεί αυτό το πληροφοριακό παράθυρο διαλόγου. %sΟδηγίες &raquo;%s

en: Alternative text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Archive for %s
el: Αρχειοθήκη για %s

en: Are you sure about deleting this post?
el: Θέλετε πράγματι να διαγράψετε αυτή την ανάρτηση;

en: Are you sure that you want to remove field %s from history?
el: Θέλετε οπωσδήποτε να καταργήσετε το πεδίο %s από το ιστορικό;

en: Are you sure you want to remove this site key?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε το κλειδί αυτού του ιστότοπου;

en: Are you sure you want to unregister?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε την καταχώριση;

en: Are you sure?
el: Είστε βέβαιοι;

en: Are you sure? All permission settings for this type will change to their default values.
el: Είστε βέβαιοι; Όλες οι ρυθμίσεις δικαιωμάτων για αυτόν τον τύπο θα επανέλθουν στις αρχικές τους προεπιλεγμένες τιμές.

en: Arranging content with taxonomy
el: Διευθέτηση περιεχομένου μέσω της ταξινόμησης

en: Assign terms
el: Απόδοση όρων

en: Audio
el: Ήχος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Autoplay
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Available fields
el: Διαθέσιμα πεδία

en: Available for
el: Διαθέσιμο για

en: Basic
el: Βασικό

en: Blog / Magazine
el: Ιστολόγιο / Περιοδικό

en: Brochure
el: Φυλλάδιο

en: Build complete sites without coding:
el: Δημιουργήστε πλήρεις ιστότοπους χωρίς κώδικα προγραμματισμού:

en: Build custom classifieds sites with Toolset, on any theme, without writing PHP
el: Δημιουργία προσαρμοσμένων ιστότοπων μικρών αγγελιών με το Toolset, βάσει οποιουδήποτε θέματος, χωρίς κώδικα προγραμματισμού PHP

en: Build parametric searches
el: Πραγματοποιήστε παραμετρικές αναζητήσεις

en: Build this site with %sViews%s
el: Δημιουργήστε αυτόν τον ιστότοπο με το %sViews%s

en: Bulk overwrite groups if exist
el: Μαζική αντικατάσταση των ομάδων αν υπάρχουν

en: Buy %s
el: Αγορά %s

en: Buy Access - $39 (USD)
el: Αγοράστε το Access - $39 (USD)

en: CRED - build forms that create and edit WordPress content
el: CRED -δημιουργήστε φόρμες για τη δημιουργία και επεξεργασία περιεχομένου του WordPress

en: CRED is a lot more than a pretty forms plugin. It's a complete development framework that lets you build powerful web applications with WordPress.
el: Το CRED είναι κάτι παραπάνω από μία έξυπνη προσθήκη (plugin). Είναι ένα ολοκληρωμένο πλαίσιο ανάπτυξης λογισμικού που σας δίνει τη δυνατότητα να δημιουργείτε εξαιρετικά χρήσιμες διαδικτυακές εφαρμογές για το WordPress.

en: CRED lets you build forms that work directly on WordPress content. CRED forms include fields for standard fields, custom fields and taxonomy. Everything that you can build with Types, CRED can edit.
el: Το CRED σάς δίνει τη δυνατότητα να δημιουργείτε φόρμες οι οποίες αλληλεπιδρούν απευθείας με το περιεχόμενο του WordPress. Στις φόρμες του CRED περιλαμβάνονται τυπικά πεδία, προσαρμοσμένα πεδία και πεδία ταξινομήσεων. Με το CRED μπορείτε να επεξεργάζεστε οτιδήποτε μπορεί να δημιουργηθεί με το Types.

en: CSS class:
el: Κλάση CSS:

en: CSS style:
el: Στυλ CSS:

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Can this post_type be exported.
el: Αυτό το  post_type (τύπος ανάρτησης) μπορεί να εξαχθεί.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Causes the media to automatically play as soon as the media file is ready.
el: Το μέσο αναπαραγάγεται αυτόματα μόλις είναι έτοιμο το αρχείο μέσου.

en: Center
el: Κέντρο

en: Change level
el: Αλλαγή επιπέδου

en: Change type
el: Αλλαγή τύπου

en: Check for updates
el: Έλεγχος ενημερώσεων

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Checkbox help
el: Βοήθεια για το πλαίσιο ελέγχου

en: Checkbox title
el: Τίτλος πλαισίου ελέγχου

en: Checkboxes
el: Πλαίσια ελέγχου

en: Child post "%s" field "%s" not updated:
el: Στην υποανάρτηση "%s", δεν ενημερώθηκε το πεδίο "%s":

en: Children: %s
el: Υποαναρτήσεις: %s

en: Children: None
el: Υποαναρτήσεις: Καμία

en: Choose from the most used %s
el: Επιλέξτε από το/τα πιο συχνά χρησιμοποιούμενο(α) %s

en: Choose user type
el: Επιλογή τύπου χρήστη

en: Choose what role to change current %s users to:
el: Επιλέξτε τον ρόλο τον οποίο θα έχουν οι τρέχοντες χρήστες %s:

en: Choose where to display your group. You can attach this to both default WordPress post types and Custom Post Types. (nb: you can also associate taxonomy terms with Custom Field Groups)
el: Επιλέξτε πού θα εμφανίζεται η ομάδα σας. Μπορείτε να την προσαρτήσετε τόσο στους προεπιλεγμένους τύπους ανάρτησης του WordPress όσο και στους προσαρμοσμένους τύπους. (σημείωση: μπορείτε επίσης να συνδέσετε όρους ταξινόμησης στις ομάδες προσαρμοσμένων πεδίων)

en: Choose which post types this taxonomy should be associated with.
el: Επιλέξτε ποιοι τύποι ανάρτησης θα σχετιστούν με αυτή την ταξινόμηση.

en: Choose which sections to display on your “Add New” page.
el: Επιλέξτε ποιες ενότητες θα εμφανίζονται στη σελίδα “Προσθήκη νέας”.

en: Choose which taxonomies are to be associated with this post type.
el: Επιλέξτε ποιες ταξινομήσεις θα σχετίζονται με αυτόν τον τύπο ανάρτησης.

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Clear Cached Images
el: Εκκαθάριση προσωρινά αποθηκευμένων εικόνων (της μνήμης cache)

en: Clear Outdated Cached Images
el: Εκκαθάριση πεπαλαιωμένων προσωρινά αποθηκευμένων εικόνων (της μνήμης cache)

en: Click Export to export data from Types as an XML file.
el: Κάντε κλικ στην Εξαγωγή για να εξαγάγετε δεδομένα του Types ως αρχείο XML.

en: Click on the 'edit' button to select them for each parent.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί  'επεξεργασία' για να επιλέξετε, για κάθε γονική ανάρτηση, τα πεδία που θα εμφανίζονται στην οθόνη επεξεργασίας.

en: Click to see individual components options.
el: Κάντε κλικ για να δείτε τις επιλογές των επιμέρους επιλογών.

en: Click to toggle
el: Κάντε κλικ για εναλλαγή

en: Colorpicker
el: Επιλογή χρωμάτων

en: Comma
el: Κόμμα

en: Comments
el: Σχόλια

en: Commercial
el: Εμπορική έκδοση

en: Conditional display
el: Εμφάνιση υπό συνθήκες

en: Conditional display is not supported yet for Usermeta fields.
el: Η εμφάνιση υπό συνθήκες δεν υποστηρίζεται ακόμη για τα πεδία Usermeta.

en: Conditional display is only working based on non-repeating fields. All fields in this group are repeating, so you cannot set their display based on other fields.
el: Η εμφάνιση υπό συνθήκες λειτουργεί μόνο επί μη επαναλαμβανόμενων πεδίων. Όλα τα πεδία αυτής της ομάδας είναι επαναλαμβανόμενα, οπότε δεν μπορείτε να ορίσετε το αν η εμφάνισή τους θα εξαρτάται από άλλα πεδία.

en: Conditional expression includes illegal characters
el: Η έκφραση υπό συνθήκη περιλαμβάνει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες

en: Congratulations! Your custom fields group %s was successfully updated.
el: Συγχαρητήρια! Η ομάδα προσαρμοσμένων πεδίων %s ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Congratulations! Your custom post type %s was successfully updated.
el: Συγχαρητήρια! Ο προσαρμοσμένος σας τύπος ανάρτησης %s ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Congratulations! Your custom taxonomy %s was successfully updated.
el: Συγχαρητήρια! Η προσαρμοσμένη σας ταξινόμηση %s ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Congratulations! Your new custom fields group %s was successfully created.
el: Συγχαρητήρια! Η νέα σας ομάδα προσαρμοσμένων πεδίων %s δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Congratulations! Your new custom taxonomy %s was successfully created.
el: Συγχαρητήρια! Η νέα σας προσαρμοσμένη ταξινόμηση %s δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Congratulations! Your new user meta group %s was successfully created.
el: Συγχαρητήρια! Η νέα σας ομάδα user meta (μεταδεδομένων χρήστη) %s δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Congratulations! Your user meta group %s was successfully updated.
el: Συγχαρητήρια! Η ομάδα user meta (μεταδεδομένων χρήστη) %s ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Connect post types as <strong>parents and children</strong>
el: Συνδέστε μεταξύ τους τύπους ανάρτησης με σχέση <strong>γονικής ανάρτησης και υποανάρτησης</strong>

en: Content Template
el: Πρότυπο περιεχομένου

en: Content input box for writing.
el: Πεδίο εισαγωγής περιεχομένου για γράψιμο.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Controlling which users can access different post types
el: Έλεγχος του ποιο χρήστες μπορούν να έχουν πρόσβαση στους διάφορους τύπους αναρτήσεων

en: Controlling which users can view and edit different fields
el: Έλεγχος του ποιοι χρήστες μπορούν να βλέπουν και να επεξεργάζονται διάφορα πεδία

en: Correct conditional expression has not been found
el: Δεν βρέθηκε η σωστή έκφραση υπό συνθήκη

en: Could not calculate resized image dimensions
el: Αδυναμία υπολογισμού διαστάσεων εικόνας που υπέστη αλλαγή μεγέθους

en: Could not create cache file
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου cache

en: Could not find %s class, unable to complete validation.
el: Αποτυχία εύρεσης της κλάσης %s, αποτυχία ολοκλήρωσης επικύρωσης.

en: Could not read image size
el: Αδυναμία ανάγνωσης μεγέθους εικόνας

en: Create <strong>View Templates</strong> for single pages &raquo;
el: Δημιουργήστε <strong>πρότυπα προβολής</strong> για μεμονωμένες σελίδες &raquo;

en: Create <strong>Views</strong> for content lists &raquo;
el: Δημιουργήστε <strong>Προβολές</strong> για λίστες περιεχομένου &raquo;

en: Create groups of repeating fields
el: Δημιουργία ομάδων επαναλαμβανομένων πεδίων

en: Create new
el: Δημιουργία νέου

en: Create relationships
el: Δημιουργία σχέσεων

en: Create your own widgets
el: Δημιουργήστε τα δικά σας widget (γραφικά στοιχεία-μικροεφαρμογές)

en: Created!
el: Δημιουργήθηκε!

en: Creating and using custom post types
el: Δημιουργία και χρήση προσαρμοσμένων τύπων ανάρτησης

en: Creating parent / child relationships
el: Δημιουργία σχέσεων γονικής ανάρτησης / υποανάρτησης

en: Crop images, so that they fill the specified dimensions exactly.
el: Περικοπή εικόνων ώστε να πληρωθούν ακριβώς οι ορισθείσες διαστάσεις.

en: Current version
el: Τρέχουσα έκδοση

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom Field
el: Προσαρμοσμένο πεδίο

en: Custom Field Name
el: Όνομα προσαρμοσμένου πεδίου

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Fields Control
el: Στοιχείο ελέγχου προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom Post Types
el: Προσαρμοσμένοι τύποι ανάρτησης

en: Custom Post Types are user-defined content types. Custom Taxonomies are used to categorize your content.
el: Οι προσαρμοσμένοι τύποι ανάρτησης είναι τύποι περιεχομένου οριζόμενοι από τον χρήστη. Οι προσαρμοσμένες ταξινομήσεις χρησιμοποιούνται για την κατηγοριοποίηση του περιεχομένου σας.

en: Custom Roles
el: Προσαρμοσμένοι ρόλοι

en: Custom Taxonomies
el: Προσαρμοσμένες ταξινομήσεις

en: Custom Types
el: Προσαρμοσμένοι τύποι

en: Custom Types UI Post Types
el: Διεπαφή προσαρμοσμένων τύπων UI Τύποι ανάρτησης

en: Custom Types UI Taxonomies
el: Διεπαφή προσαρμοσμένων τύπων UI  Ταξινομήσεις

en: Custom field changes cannot be previewed until %s is updated
el: Δεν είναι δυνατή η προεπισκόπηση των αλλαγών στα προσαρμοσμένα πεδία μέχρι να ενημερωθεί το %s

en: Custom field content
el: Περιεχόμενο προσαρμοσμένου πεδίου

en: Custom fields help
el: Βοήθεια προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom fields input area.
el: Περιοχή εισαγωγής προσαρμοσμένων πεδίων.

en: Custom post type "%s" added/updated
el: Ο προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης "%s" προστέθηκε/ενημερώθηκε

en: Custom post type "%s" deleted
el: Ο προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης  "%s" διαγράφτηκε

en: Custom post type already exists
el: Ο προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης υπάρχει ήδη

en: Custom post type name plural
el: Όνομα προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης, πληθυντικός

en: Custom post type name singular
el: Όνομα προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης, ενικός

en: Custom post type saved
el: Ο προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Custom post types to be added/updated
el: Προσαρμοσμένοι τύποι ανάρτησης προς προσθήκη/ενημέρωση

en: Custom post types to be deleted
el: Προσαρμοσμένοι τύποι ανάρτησης προς διαγραφή

en: Custom size...
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος...

en: Custom taxonomies to be added/updated
el: Προσαρμοσμένες ταξινομήσεις προς προσθήκη/ενημέρωση

en: Custom taxonomies to be deleted
el: Προσαρμοσμένες ταξινομήσεις προς διαγραφή

en: Custom taxonomy "%s" added/updated
el: Η προσαρμοσμένη ταξινόμηση "%s" προστέθηκε/ενημερώθηκε

en: Custom taxonomy "%s" deleted
el: Η προσαρμοσμένη ταξινόμηση "%s" διαγράφτηκε

en: Custom taxonomy already exists
el: Η προσαρμοσμένη ταξινόμηση υπάρχει ήδη

en: Custom taxonomy do not exist
el: Η προσαρμοσμένη ταξινόμηση δεν υπάρχει

en: Custom taxonomy name plural
el: Προσαρμοσμένο όνομα ταξινόμησης στον πληθυντικό

en: Custom taxonomy name singular
el: Όνομα προσαρμοσμένης ταξινόμησης στον ενικό

en: Custom taxonomy saved
el: Η προσαρμοσμένη ταξινόμηση αποθηκεύτηκε

en: Customize Fields for admin panel.
el: Προσαρμογή πεδίων για το πλαίσιο διαχείρισης.

en: Customize conditions
el: Προσαρμογή συνθηκών

en: Customize the display logic
el: Προσαρμόστε τη λογική που διέπει την εμφάνιση

en: Data not valid
el: Μη έγκυρα δεδομένα

en: Data-dependent display filters %s
el: Φίλτρα εμφάνισης αναλόγως δεδομένων %s

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Debug Information
el: Στοιχεία εκσφαλμάτωσης

en: Debug information
el: Στοιχεία εκσφαλμάτωσης

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Template
el: Προεπιλεγμένο πρότυπο

en: Default value EP_PERMALINK. More info here %s.
el: Προεπιλεγμένη τιμή EP_PERMALINK. Περισσότερες πληροφορίες εδώ %s.

en: Default: $taxonomy.
el: Προεπιλογή: $taxonomy.

en: Default: None.
el: Προεπιλογή: Κανένα.

en: Default: false.
el: Προεπιλογή: ψευδές.

en: Default: if not set, defaults to value of public argument.
el: Προεπιλογή: αν δεν οριστεί αλλιώς, η προεπιλογή είναι η τιμή του ορίσματος "public" (δημοσιοποίηση).

en: Default: if not set, defaults to value of show_ui argument.
el: Προεπιλογή: αν δεν οριστεί αλλιώς, η προεπιλογή είναι η τιμή του ορίσματος show_ui (εμφάνιση διεπαφής χρήστη).

en: Default: not set.
el: Προεπιλογή: μη ορισμένο.

en: Default: null.
el: Προεπιλογή: μηδέν.

en: Default: true - set to $post_type.
el: Προεπιλογή: αληθές -ορισμένο σε $post_type (τύπος ανάρτησης).

en: Default: true.
el: Προεπιλογή: αληθές.

en: Default: value of public argument.
el: Προεπιλογή: τιμή του ορίσματος public (δημοσιότητα).

en: Default: value of the opposite of the public argument.
el: Προεπιλογή: η αντίστροφη τιμή από εκείνη του ορίσματος public (δημοσιότητα).

en: Defaults to has_archive value.
el: Η προεπιλογή είναι η τιμή του has_archive (υπάρχει_αρχειοθήκη).

en: Defaults to true.
el: Η προεπιλογή είναι "αληθές".

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete %s
el: Διαγραφή %s

en: Delete Field
el: Διαγραφή πεδίου

en: Delete any
el: Διαγραφή οποιωνδήποτε

en: Delete custom post type if don't exist
el: Διαγραφή προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης αν δεν υπάρχει

en: Delete custom taxonomy if don't exist
el: Διαγραφή προσαρμοσμένης ταξινόμησης αν δεν υπάρχει

en: Delete field if don't exist
el: Διαγραφή πεδίου αν δεν υπάρχει

en: Delete group if don't exist
el: Διαγραφή ομάδας αν δεν υπάρχει

en: Delete others posts
el: Διαγραφή αναρτήσεων άλλων χρηστών

en: Delete own
el: Διαγραφή των δικών σας

en: Delete post
el: Διαγραφή ανάρτησης

en: Delete posts
el: Διαγραφή αναρτήσεων

en: Delete private posts
el: Διαγραφή ιδιωτικών σχολίων

en: Delete published posts
el: Διαγραφή δημοσιευμένων αναρτήσεων

en: Delete role
el: Διαγραφή ρόλου

en: Delete terms
el: Διαγραφή όρων

en: Delete this checkbox
el: Διαγραφή αυτού του πλαισίου ελέγχου

en: Delete this field
el: Διαγραφή αυτού του πεδίου

en: Delete this option
el: Διαγραφή αυτής της επιλογής

en: Deleting fields will remove fields from groups and delete post meta. Continue?
el: Με τη διαγραφή των πεδίων αυτά καταργούνται από τις ομάδες και διαγράφονται τα μεταδεδομένα των αναρτήσεων. Συνέχεια;

en: Describe this field
el: Περιγράψτε αυτό το πεδίο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Design templates for single pages
el: Σχεδιάστε πρότυπα για μεμονωμένες σελίδες

en: Determine whether your post type will be visible on the admin menu to your users.
el: Καθορίστε εάν στο μενού διαχείρισης θα είναι ορατός στους χρήστες ο τύπος ανάρτησής σας.

en: Develop flexible directory sites with Toolset, on any theme, without writing PHP
el: Δημιουργία ευέλικτων ιστότοπων καταλόγου με το Toolset, βασει οποιουδήποτε θέματος, χωρίς κώδικα προγραμματισμού PHP

en: Did you know?
el: Το γνωρίζατε αυτό;

en: Digits
el: Ψηφία

en: Directory and Classifieds
el: Κατάλογος και μικρές αγγελίες

en: Disable Custom Types UI after importing the configuration (leave this checked to avoid defining custom types twice)
el: Απενεργοποίηση της διεπαφής προσαρμοσμένων τύπων μετά την εισαγωγή της ρύθμισης παραμέτρων (αφήστε αυτό επιλεγμένο για να μην χρειαστεί να ορίσετε δύο φορές προσαρμοσμένους τύπους)

en: Disable all messages about other Toolset components
el: Απενεργοποίηση όλων των μηνυμάτων για άλλα στοιχεία του Toolset

en: Discover WP is a free online learning resource, where you can launch fully-functional test sites and experiment with complete sites.
el: Το Discover WP είναι ένα δωρεάν online εκπαιδευτικό βοήθημα, με το οποίο μπορείτε να στήσετε πλήρως λειτουργικούς δοκιμαστικούς ιστότοπους και να πειραματιστείτε με ήδη ολοκληρωμένους ιστότοπους.

en: Discover what you can build with WordPress
el: Ανακαλύψτε τι μπορείτε να δημιουργήσετε με το WordPress

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Display
el: Προβολή

en: Display Custom Content
el: Προβολή προσαρμοσμένου περιεχόμενου

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display Sections
el: Προβολή ενοτήτων

en: Display all items
el: Εμφάνιση όλων των στοιχείων

en: Display all values with separator
el: Εμφάνιση όλων των τιμών με διαχωριστικό

en: Display custom content inside your blog with Toolset and no PHP coding
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου περιεχομένου εντός του ιστολογίου σας μέσω Toolset και χωρίς κώδικα προγραμματισμού PHP

en: Display custom fields
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένων πεδίων

en: Display custom post <strong>archives</strong>
el: Εμφάνιση <strong>αρχειοθηκών</strong> προσαρμοσμένων αναρτήσεων

en: Display custom taxonomy <strong>archives</strong>
el: Εμφάνιση <strong>αρχειοθηκών</strong> προσαρμοσμένης ταξινόμησης

en: Display text
el: Εμφάνιση κειμένου

en: Display the field for this user
el: Προβολή του πεδίου για αυτόν τον χρήστη

en: Display the value of this field from the database
el: Εμφάνιση της τιμής αυτού πεδίου από τη βάση δεδομένων

en: Display this group when ALL the above conditions is met
el: Να εμφανίζεται αυτή η ομάδα οπότε πληρούνται ΟΛΕΣ οι πιο πάνω προϋποθέσεις

en: Display this group when ANY of the above conditions is met
el: Να εμφανίζεται αυτή η ομάδα όποτε πληρούται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ από τις πιο πάνω προϋποθέσεις

en: Display user fields
el: Εμφάνιση πεδίων χρήστη

en: Displayed for all users roles
el: Εμφανίζεται για όλους τους ρόλους χρήστη

en: Displayed on all content types
el: Εμφανίζεται σε όλους τους τύπους περιεχομένου

en: Displaying custom fields on front-end
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένων πεδίων στο προσκήνιο

en: Displaying user fields on front-end
el: Εμφάνιση πεδίων χρήστη στο προσκήνιο

en: Displays a dropdown menu for changing the post author.
el: Εμφανίζει ένα πτυσσόμενο μενού για την αλλαγή του συντάκτη της ανάρτησης.

en: Do not show management options for this post type
el: Να μην εμφανίζονται επιλογές διαχείρισης για αυτόν τον τύπο ανάρτησης

en: Do you really want to remove this role?
el: Θέλετε πράγματι να καταργήσετε αυτόν τον ρόλο;

en: Documentation on date and time formatting
el: Τεκμηρίωση σχετικά με τη μορφή ημερομηνίας και ώρας

en: Don't show help box on any custom post type editing screen
el: Να μην εμφανίζεται το πλαίσιο βοήθειας σε καμία οθόνη επεξεργασίας προσαρμοσμένου τύπου ανάρτησης

en: Don't show this message again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα

en: Done
el: Τέλος

en: Download
el: Λήψη αρχείων

en: Download all custom fields, custom post types and taxonomies created by Types plugin.
el: Λήψη όλων των προσαρμοσμένων πεδίων, προσαρμοσμένων τύπων ανάρτησης και ταξινομήσεων που δημιουργήθηκαν από την προσθήκη Types.

en: Download failed!
    
    Click OK to revalidate your subscription or CANCEL to try again.
el: Αποτυχία λήψης!
    
    Κάντε κλικ στο OK για να επαναεπικυρώσετε τη συνδρομή σας ή ΑΚΥΡΩΣΗ για να προσπαθήσετε ξανά.

en: Download failed!
    
    Please refresh the page and try again.
el: Αποτυχία λήψης!
    
    Παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Downloading
el: Λήψη αρχείων

en: Downloading is not possible because WordPress cannot write into the plugins folder. %sHow to fix%s.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη αρχείων γιατί το WordPress δεν μπορεί να εκτελέσει εγγραφές στον φάκελλο των προσθηκών (plugin). %sΔιόρθωση%s.

en: Downloads:
el: Λήψεις αρχείων:

en: E-Commerce
el: Ηλεκτρονικό εμπόριο

en: Each custom fields group can display on different content types or different taxonomy.
el: Κάθε ομάδα προσαρμοσμένων πεδίων μπορεί να εμφανίζεται σε διαφορετικούς τύπους περιεχομένου ή σε διαφορετική ταξινόμηση.

en: Each usermeta group can display different fields for user roles.
el: Σε κάθε ομάδα usermeta μπορούν να εμφανίζονται διαφορετικά πεδία για τους ρόλους χρήστη.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Edit Custom Post Type
el: Επεξεργασία τύπου προσαρμοσμένης ανάρτησης

en: Edit Group
el: Επεξεργασία ομάδας

en: Edit Skype button
el: Επεξεργασία κουμπιού Skype

en: Edit Taxonomy
el: Επεξεργασία ταξινόμησης

en: Edit User Fields Group
el: Επεξεργασία ομάδας πεδίων χρήστη

en: Edit Usermeta Group
el: Επεξεργασία ομάδας Usermeta

en: Edit any
el: Επεξεργασία οποιωνδήποτε

en: Edit fields
el: Επεξεργασία πεδίων

en: Edit others posts
el: Επεξεργασία σχολίων άλλων χρηστών

en: Edit own
el: Επεξεργασία των δικών σας

en: Edit post
el: Επεξεργασία ανάρτησης

en: Edit posts
el: Επεξεργασία αναρτήσεων

en: Edit private posts
el: Επεξεργασία ιδιωτικών αναρτήσεων

en: Edit published posts
el: Επεξεργασία δημοσιευμένων αναρτήσεων

en: Edit terms
el: Επεξεργασία όρων

en: Editor
el: Επεξεργαστής κειμένου

en: Embedded Media
el: Ενσωματωμένα μέσα

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Enrich content using <strong>custom fields</strong>
el: Εμπλουτίστε το περιεχόμενο χρησιμοποιώντας <strong>προσαρμοσμένα πεδία</strong>

en: Enter a description for this group
el: Εισαγάγετε μία περιγραφή για αυτή την ομάδα

en: Enter field name
el: Εισαγάγετε το όνομα πεδίου

en: Enter field slug
el: Εισαγάγετε το slug (σύντομη περιγραφή) του πεδίου

en: Enter framename
el: Εισαγωγή ονόματος πλαισίου

en: Enter group title
el: Εισαγάγετε τον τίτλο της ομάδας

en: Enter in plural!
el: Εισαγάγετε στον πληθυντικό!

en: Enter in singular!
el: Εισαγάγετε στον ενικό!

en: Enter not selected value
el: Τιμή για το μη επιλεγμένο πλαίσιο ελέγχου

en: Enter placeholder
el: Εισαγωγή κειμένου κράτησης θέσης

en: Enter selected value
el: Εισαγωγή επιλεγμένης τιμής

en: Enter site key
el: Εισαγωγή κλειδιού ιστότοπου

en: Enter values for 'selected' and 'not selected' states
el: Εισαγάγετε τιμές για την κατάσταση 'επιλεγμένο' και 'μη επιλεγμένο'

en: Enter your Skype Name
el: Εισαγάγετε το όνομά σας στο Skype

en: Equal to
el: Ίσο προς

en: Error creating post relationship
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία σχέσης ανάρτησης

en: Error during Field Groups import
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή ομάδων πεδίων

en: Error during Post Types import
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή τύπων αναρτήσεων

en: Error during Taxonomies import
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή ταξινομήσεων

en: Error getting parent post
el: Σφάλμα κατά τη λήψη του γονικού άρθρου

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Error moving uploaded file
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση του απεσταλμένου αρχείου

en: Error occured
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα

en: Error parsing XML
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση του κώδικα XML

en: Error saving field
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση πεδίου

en: Error saving group
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση ομάδας

en: Error uploading file
el: Σφάλμα κατά το ανέβασμα αρχείου

en: Error while parsing the evaluate expression
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση της έκφρασης αξιολόγησης

en: Example: if your permalink structure is /blog/, then your links will be: false->/news/, true->/blog/news/.
el: Παράδειγμα: αν η δομή μόνιμης σύνδεσης (permalink) είναι /blog/, τότε οι συνδέσεις σας θα είναι: αν ψευδές -> /news/, και αν αληθές -> /blog/news/.

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Types data
el: Εξαγωγή δεδομένων του Types

en: False to prevent queries, or string to customize query var. Default will use $taxonomy as query var.
el: Ψευδές για να μην επιτρέπονται ερωτήματα, ή συμβολοσειρά για τον ορισμό του query var. Κατά προεπιλογή χρησιμοποιείται το $taxonomy ως query var.

en: False to prevent queries, or string value of the query var to use for this post type.
el: Ψευδές για να μην επιτρέπονται τα ερωτήματα, ή η τιμή συμβολοσειράς του query var που θα χρησιμοποιηθεί για αυτόν τον τύπο ανάρτησης.

en: Featured Image
el: Προβεβλημένη εικόνα

en: Feeds
el: Ροές

en: Field
el: Πεδίο

en: Field "%s" added/updated
el: Το πεδίο "%s" προστέθηκε/ενημερώθηκε

en: Field "%s" deleted
el: To πεδίο "%s" διαγράφτηκε

en: Field "%s" not updated:
el: Το πεδίο "%s" δεν ενημερώθηκε:

en: Field "%s" type was converted from %s to %s. You need to set some further settings in the group editor.
el: Ο τύπος του πεδίου "%s" μετατράπηκε από %s σε %s. Πρέπει να ορίσετε μερικές ακόμη ρυθμίσεις στον επεξεργαστή ομάδας.

en: Field %s added
el: Προστέθηκε το πεδίο %s

en: Field Groups
el: Ομάδες πεδίων

en: Field conversion not supported by Types
el: Η μετατροπή πεδίων δεν υποστηρίζεται από το Types

en: Field names or slugs cannot contain only numbers.
el: Τα πεδία ονομάτων και τα προσδιοριστικά δεν μπορούν να περιέχουν μόνο αριθμούς.

en: Field slugs cannot contain non-English characters. Please edit this field name %s and save again.
el: Τα προσδιοριστικά των πεδίων δεν μπορούν να περιέχουν μη αγγλικούς χαρακτήρες. Παρακαλούμε επεξεργαστείτε αυτό το όνομα πεδίου %s και αποθηκεύστε ξανά.

en: Field will be created
el: Θα δημιουργηθεί το πεδίο

en: Field will be updated
el: Θα ενημερωθεί η ομάδα

en: Field with name "%s" already exists
el: Υπάρχει ήδη πεδίο με το όνομα  "%s"

en: Field with same name is already controlled by Types
el: Ένα πεδίο με το ίδιο όνομα ελέγχεται ήδη από το Types

en: Field with slug "%s" already exists
el: Υπάρχει ήδη πεδίο με το προσδιοριστικό "%s"

en: Field: %s
el: Πεδίο: %s

en: Fields
el: Πεδία

en: Fields %s are not Types fields. Types wont delete these fields.
el: Τα πεδία %s δεν αποτελούν πεδία του Types. Το Types δεν θα διαγράψει αυτά τα πεδία.

en: Fields %s have been deleted.
el: Τα πεδία %s διαγράφτηκαν.

en: Fields and Views
el: Πεδία και προβολές

en: Fields group: %s
el: Ομάδα πεδίων: %s

en: Fields table
el: Πίνακας πεδίων

en: Fields to be added/updated
el: Πεδία προς προσθήκη/ενημέρωση

en: Fields to be deleted
el: Πεδία προς διαγραφή

en: File
el: Αρχείο

en: First Name
el: Όνομα

en: Flat - like post tags, with a text input to enter terms
el: Επίπεδα - όπως οι ετικέτες αναρτήσεων, με εισαγωγή κειμένου για εισαγωγή των όρων

en: For retrieving debug information if asked by a support person, use the <a href="%s">debug information</a> page.
el: Για ανάκτηση πληροφοριών εκσφαλμάτωσης, αν σας ζητηθεί αυτό από κάποιον από το τμήμα υποστήριξης, πηγαίνετε στις <a href="%s">πληροφορίες εκσφαλμάτωσης</a> page.

en: Free Trial
el: Δωρεάν δοκιμαστική περίοδος

en: Function name that will be called to update the count of an associated $object_type, such as post, is updated.
el: Όνομα της λειτουργίας που εκτελείται για την ενημέρωση του μετρητή ενός σχετικού $object_type, όπως μίας ανάρτησης.

en: Functionality enhanced using %sWordPress Custom Fields%s
el: Επαυξημένη λειτουργικότητα μέσω των %sπροσαρμοσμένων πεδίων του WordPress%s

en: Functionality enhanced using %sWordPress Custom Post Types%s
el: Επαυξημένη λειτουργικότητα μέσω των %sπροσαρμοσμένων τύπων αναρτήσεων WordPress%s

en: Functionality enhanced using %sWordPress Custom Taxonomy%s
el: Επαυξημένη λειτουργικότητα μέσω της %sπροσαρμοσμένης ταξινόμησης WordPress%s

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Generate a default UI for managing this post type.
el: Δημιουργία μίας προεπιλεγμένης διεπαφής για τη διαχείριση αυτού του τύπου ανάρτησης.

en: Get Started
el: Ξεκινώντας

en: Get Views
el: Κάντε λήψη του Views

en: Get you FREE learning site
el: Αποκτήστε τον ΔΩΡΕΑΝ εκπαιδευτικό σας ιστότοπο

en: Getting Started
el: Ξεκινώντας

en: Global Dashboard
el: Γενικός πίνακας εργαλείων

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Go back to simple logic
el: Επιστροφή στην απλή λογική

en: Go to
el: Μετάβαση σε

en: Group
el: Ομάδα

en: Group "%s" added
el: Η ομάδα "%s" προστέθηκε

en: Group "%s" delete failed
el: Η διαγραφή της ομάδας "%s" απέτυχε

en: Group "%s" deleted
el: Η ομάδα "%s" διαγράφτηκε

en: Group "%s" insert failed
el: Η εισαγωγή της ομάδας "%s" απέτυχε

en: Group "%s" update failed
el: Η ενημέρωση της ομάδας "%s" απέτυχε

en: Group "%s" updated
el: Η ομάδα "%s" ενημερώθηκε

en: Group %s added
el: Προστέθηκε η ομάδα %s

en: Group %s insert failed
el: Η προσθήκη της ομάδας %s απέτυχε

en: Group %s update failed
el: Η ενημέρωση της ομάδας %s απέτυχε

en: Group %s updated
el: Ενημερώθηκε η ομάδα %s

en: Group Name
el: Όνομα ομάδας

en: Group activated
el: Η ομάδα ενεργοποιήθηκε

en: Group deactivated
el: Η ομάδα απενεργοποιήθηκε

en: Group saved
el: Η ομάδα αποθηκεύτηκε

en: Group will be created
el: Θα δημιουργηθεί η ομάδα

en: Group will be updated
el: Θα ενημερωθεί η ομάδα

en: Group with ID %d do not exist
el: Δεν υπάρχει ομάδα με αναγνωριστικό (ID) %d

en: Groups to be added/updated
el: Ομάδες προς προσθήκη/ενημέρωση

en: Groups to be deleted
el: Ομάδες προς διαγραφή

en: Guest
el: Επισκέπτης (Guest)

en: Height
el: Ύψος

en: Help Box
el: Πλαίσιο βοήθειας

en: Hidden - users cannot directly edit data in this taxonomy
el: Απόκρυψη - οι χρήστες δεν μπορούν να επεξεργάζονται άμεσα τα δεδομένα αυτής της ταξινόμησης

en: Hidden - users cannot directly edit data in this type
el: Απόκρυψη -οι χρήστες δεν μπορούν να επεξεργάζονται απευθείας τα δεδομένα αυτού του τύπου

en: Hide notifications
el: Απόκρυψη ειδοποιήσεων

en: Hide taxonomy meta box.
el: Απόκρυψη πλαισίου meta ταξινόμησης.

en: Hierarchical - like post categories, with parent / children relationship and checkboxes to select taxonomy
el: Ιεραρχικά - όπως οι κατηγορίες ανάρτησης, με σχέση γονικού άρθρου / υποάρθρου και πλαίσια ελέγχου για επιλογή ταξινόμησης

en: Hierarchical URLs
el: Ιεραρχικές διευθύνσεις URL

en: Hour
el: Ώρα

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Identical to
el: Ακριβώς ίδιο με

en: If checked, link will be rendered without http or https
el: Αν επιλεγεί, δημιουργείται σύνδεση χωρίς http ή https

en: If encoding is set in text input, it will override this setting.
el: Αν οριστεί κωδικοποίηση στην καταχώριση κειμένου, θα υπερισχύσει αυτής της ρύθμισης.

en: If images have a different aspect ratio than the display size, what would you like to do?
el: Αν οι εικόνες έχουν διαφορετικές αναλογίες εικόνας σε σχέση με το μέγεθος εμφάνισης, τι θα θέλατε να κάνετε;

en: If not provided - will be created from singular name.
el: Αν δεν παρασχεθεί, θα δημιουργηθεί βάσει του ονόματος στον ενικό.

en: If set, this text will be displayed instead of raw data
el: Αν έχει οριστεί, θα εμφανίζεται αυτό το κείμενο αντί των μη κατεργασμένων δεδομένων

en: If you change slug, new field will be created
el: Εάν αλλάξετε slug (σύντομο όνομα), θα δημιουργηθεί νέο πεδίο

en: If you choose to show your Skype status, your Skype button will always reflect your availability on Skype. This status will be shown to everyone, whether they’re in your contact list or not.
el: Αν επιλέξτε να εμφανίζετε η κατάστασή σας στο Skype, το κουμπί Skype σας θα δείχνει πάντοτε τη διαθεσιμότητά σας στοn Skype. Αυτή η κατάσταση θα εμφανίζεται σε όλους, είτε ανήκουν στη λίστα επαφών σας είτε όχι.

en: If you continue without saving your changes, they might get lost.
el: Αν συνεχίσετε χωρίς αποθήκευση των αλλαγών σας, μπορεί να χαθούν.

en: If you disable this, there will be no metabox on entry edit screen.
el: Αν απενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, δεν θα υπάρχει πλαίσιο μεταδεδομένων στην οθόνη επεξεργασίας καταχώρισης.

en: Ignore this warning.
el: Αγνοήστε αυτή την προειδοποίηση.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image %s not valid
el: Η εικόνα %s δεν είναι έγκυρη

en: Image Settings
el: Ρυθμίσεις εικόνας

en: Image cache directory %s could not be created
el: Δεν κατέστη δυνατή η δημιουργία του καταλόγου cache εικόνων %s

en: Image resize disabled
el: Η αλλαγή μεγέθους εικόνας απενεργοποιήθηκε

en: Image title
el: Τίτλος εικόνας

en: Images cache cleared
el: Εκκαθαρίστηκε η προσωρινή μνήμη εικόνων

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import Types data file
el: Εισαγωγή αρχείου δεδομένων του Types

en: Import Types data text input
el: Εισαγωγή δεδομένων καταχωρισμένου κειμένου του Types

en: Import custom field settings
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων προσαρμοσμένου πεδίου

en: Import file
el: Εισαγωγή αρχείου

en: Import text
el: Εισαγωγή κειμένου

en: Import/Export
el: Εισαγωγή/Εξαγωγή

en: Incorrect setup
el: Εσφαλμένη ρύθμιση παραμέτρων

en: Individual components
el: Μεμονωμένα στοιχεία

en: Input date and time
el: Εισαγωγή ημερομηνίας και ώρας

en: Input format: %s
el: Μορφή εισαγωγής: %s

en: Input only the date
el: Εισαγωγή μόνο της ημερομηνίας

en: Insert Types Shortcode
el: Εισαγωγή shortcode του Types

en: Insert shortcode
el: Προσθήκη shortcode

en: Insert skype button
el: Εισαγωγή κουμπιού skype

en: Installed
el: Έχει εγκατασταθεί

en: Installed version
el: Εγκατεστημένη έκδοση

en: Installer
el: Πρόγραμμα εγκατάστασης

en: Invalid product
el: Μη έγκυρο προϊόν

en: Invalid site key for the current site.
el: Μη έγκυρο κλειδί ιστότοπου για τον τρέχοντα τόπο.

en: Invalidate cached images that are more than <ELEMENT> hours old.
el: Να μη θεωρούνται έγκυρες οι προσωρινά αποθηκευμένες εικόνες ηλικίας άνω των <ELEMENT> ωρών.

en: It is not recommended to have same plural and singular name for a post type. Please use a different name for the singular and plural names.
el: Δεν συνιστάται να έχετε το ίδιο όνομα για τον ενικό και τον πληθυντικό ενός τύπου ανάρτησης. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε ένα διαφορετικό όνομα για τα ονόματα στον ενικό και τον πληθυντικό.

en: Keep proportional
el: Να τηρούνται οι αναλογίες

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Labels are the text that is attached to your custom post type name. Examples of them in use are “Add New Post” (where “Add New” is the label”) and “Edit Post” (where “Edit” is the label). In normal circumstances the defaults will suffice.
el: Οι ετικέτες είναι το κείμενο το οποίο είναι προσαρτημένο στο όνομα προσαρμοσμένου τύπου. Παραδείγματα ετικέτας σε χρήση είναι τα “Προσθήκη νέας ανάρτησης” (όπου το “Προσθήκη νέας” είναι η ετικέτα”) και “Επεξεργασία κειμένου” (όπου το “Επεξεργασία”είναι η ετικέτα). Υπό κανονικές συνθήκες αρκούν οι προεπιλογές.

en: Large - %s
el: Μεγάλο - %s

en: Larger or equal to
el: Μεγαλύτερο από ή ίσο με

en: Larger than
el: Μεγαλύτερο από

en: Last Name
el: Επίθετο

en: Layout
el: Διάταξη

en: Learn about %sPost Type Relationships%s
el: Μάθετε σχετικά με τις %sΣχέσεις τύπων ανάρτησης%s

en: Learn how to build your own magazine designs, classifieds, listing, e-commerce sites and more.
el: Μάθετε να δημιουργείτε τα δικά σας σχέδια για περιοδικά, μικρές αγγελίες, ευκαιρίες, ιστότοπους ηλεκτρονικού εμπορίου και πολλά άλλα ακόμη.

en: Learn how to display custom content anyway you choose
el: Μάθετε πώς μπορείτε να προβάλετε προσαρμοσμένο περιεχόμενο ακριβώς όπως θέλετε

en: Learn how to make your sites interactive
el: Μάθετε πως μπορείτε να κάνετε διαδραστικούς τους ιστότοπούς σας

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Left
el: Αριστερά

en: Less or equal to
el: Μικρότερο από ή ίσο με

en: Less than
el: Μικρότερο από

en: Letters, numbers, slashes, underscores and dashes only please
el: Παρακαλούμε μόνο γράμματα, αριθμοί, κάθετοι, χαρακτήρες υπογράμμισης και παύλες

en: Letters, numbers, spaces or underscores only please
el: Παρακαλούμε μόνο γράμματα, αριθμοί, διαστήματα ή χαρακτήρες υπογράμμισης

en: Letters, numbers, spaces, underscores and dashes only please
el: Παρακαλούμε μόνο γράμματα, αριθμοί, διαστήματα, χαρακτήρες υπογράμμισης και παύλες

en: Level %d
el: Επίπεδο %d

en: Link title
el: Τίτλος σύνδεσης

en: Load and display custom content
el: Φόρτωση και εμφάνιση προσαρμοσμένου περιεχομένου

en: Loop
el: Βρόχος

en: Machine readable name.
el: Μηχανικά αναγνώσιμο όνομα.

en: Main content
el: Κυρίως περιεχόμενο

en: Make this taxonomy public (will appear in the WordPress Admin menu)
el: Να γίνει δημόσια αυτή η ταξινόμηση (θα εμφανίζεται στο μενού διαχείρισης του WordPress)

en: Make this type public (will appear in the WordPress Admin menu)
el: Αυτός ο τύπος να είναι δημόσιος (να εμφανίζεται στο μενού διαχείρισης του WordPress)

en: Manage terms
el: Διαχείριση όρων

en: Managed by Access
el: Διαχειρίζεται από το Access

en: Maximum of %s characters exceeded.
el: Υπέρβαση του ανώτατου ορίου των %s χαρακτήρων.

en: Medium - %s
el: Μεσαίο - %s

en: Meet CRED
el: Ανακαλύψτε το CRED

en: Meet CRED, our content-forms editor!
el: Σας παρουσιάζουμε το CRED το πρόγραμμα επεξεργασίας φορμών περιεχομένου!

en: Meet Views
el: Ανακαλύψτε το Views

en: Menu Name
el: Όνομα μενού

en: Menu icon
el: Εικονίδιο μενού

en: Menu order, hierarchical must be true to show Parent option
el: Σειρά μενού και ιεραρχικά - πρέπει να είναι αληθή για να εμφανιστεί η επιλογή Γονική ανάρτηση

en: Menu position
el: Θέση μενού

en: Meta box callback function
el: Λειτουργία επιστροφής κλήσης πλαισίου meta

en: Method %s does not exist on %s unable to complete validation.
el: Η μέθοδος %s δεν υπάρχει στο %s, αδυναμία ολοκλήρωσης επικύρωσης.

en: Migration
el: Μετεγκατάσταση δεδομένων

en: Migration process is not yet finished - please save group first, then change settings of this field.
el: Η διαδικασία μετεγκατάστασης δεν ολοκληρώθηκε - παρακαλούμε αποθηκεύστε πρώτα την ομάδα και μετά αλλάξτε τις ρυθμίσεις αυτού του πεδίου.

en: Minute
el: Λεπτό

en: Missing child post ID %d
el: Λείπει η υποανάρτηση με αναγνωριστικό %d

en: Missing parent post ID %d
el: Λείπει η γονική ανάρτηση με αναγνωριστικό %d

en: Moderate comments
el: Συντονισμός σχολίων

en: Modify Fields In Edit Page
el: Τροποποίηση πεδίων στην Επεξεργασία σελίδας

en: Modify own fields
el: Τροποποίηση των πεδίων σας

en: Most Used
el: Πιο συχνά χρησιμοποιούμενη

en: Move this field
el: Μετακίνηση αυτού του πεδίου

en: Move this option
el: Μετακίνηση αυτής της επιλογής

en: Multiple lines
el: Πολλές γραμμές

en: Name and Description
el: Όνομα και περιγραφή

en: Name and description
el: Όνομα και περιγραφή

en: Name of custom field
el: Όνομα προσαρμοσμένου πεδίου

en: Need Help?
el: Χρειάζεστε βοήθεια;

en: Need help with <em>Types</em>?
el: Χρειάζεστε βοήθεια με το <em>Types</em>;

en: Need to build sites, where visitors can create and edit content?
el: Θέλετε να δημιουργήσετε ιστότοπους όπου οι επισκέπτες θα μπορούν να δημιουργούν και να επεξεργάζονται περιεχόμενο;

en: Network Admin
el: Διαχειριστής δικτύου

en: Never
el: Ποτέ

en: New
el: Νέα

en: New %s
el: Νέο %s

en: New %s Name
el: Νέο όνομα %s

en: New role
el: Νέος ρόλος

en: Next
el: Επόμενο

en: Next, learn how to:
el: Στη συνέχεια, μάθετε πώς να:

en: Nickname
el: Υποκοριστικό

en: No
el: Όχι

en: No %s
el: Δεν υπάρχει %s

en: No %s found
el: Δεν βρέθηκαν %s

en: No %s found in Trash
el: Δεν βρέθηκε(αν) %s στον κλάδο ανακύκλωσης

en: No Default
el: Καμία προεπιλογή

en: No coding necessary
el: Δεν απαιτείται χρήση κώδικα προγραμματισμού

en: No custom field groups found.
el: Δεν βρέθηκαν προσαρμοσμένες ομάδες πεδίων.

en: No custom post types found.
el: Δεν βρέθηκαν προσαρμοσμένοι τύποι ανάρτησης.

en: No custom roles defined
el: Δεν έχουν οριστεί προσαρμοσμένοι ρόλοι

en: No custom taxonomies found.
el: Δεν βρέθηκαν προσαρμοσμένες ταξινομήσεις.

en: No parents available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες γονικές αναρτήσεις

en: No post types associated
el: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένοι τύποι ανάρτησης

en: No posts require update
el: Δεν απαιτείται ενημέρωση για καμία ανάρτηση

en: No protocol
el: Κανένα πρωτόκολλο

en: No repositories defined.
el: Δεν έχουν οριστεί αποθετήρια.

en: No results
el: Κανένα αποτέλεσμα

en: No taxonomies associated
el: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένες ταξινομήσεις

en: No user field groups found.
el: Δεν βρέθηκαν ομάδες πεδίων χρηστών.

en: No users require update
el: Δεν απαιτείται ενημέρωση για κανέναν χρήστη

en: No, thanks
el: Όχι, ευχαριστώ

en: Non-breaking space
el: Διάστημα χωρίς διακοπή

en: None
el: Κανένα

en: Not Selected
el: Μη επιλεγμένο

en: Not identical to
el: Όχι ακριβώς ίδιο με

en: Not selected
el: Μη επιλεγμένο

en: Not selected:
el: Μη επιλεγμένο:

en: Not under Types control
el: Δεν ελέγχεται από το Types

en: Numeric
el: Αριθμητικό

en: On this page
el: Σε αυτή τη σελίδα

en: On this page you can create and edit your groups. To create a group, do the following:
el: Σε αυτή τη σελίδα μπορείτε να δημιουργείτε και να επεξεργάζεστε τις ομάδες σας. Για να δημιουργήσετε μία ομάδα, κάντε τα εξής:

en: On this page you can see your current custom field groups, as well as information about which post types and taxonomies they are attached to, and whether they are active or not.
el: Σε αυτή τη σελίδα μπορείτε να δείτε τις τρέχουσες ομάδες προσαρμοσμένων πεδίων, καθώς και πληροφορίες σχετικά με το με ποιους τύπους αναρτήσεων και ταξινομήσεις είναι συνδεδεμένες, καθώς και το αν είναι ενεργές ή όχι.

en: On this page you have the following options:
el: Σε αυτή τη σελίδα έχετε τις εξής επιλογές:

en: Once you have created a field it will be saved for future use under "User created fields"
el: Αφού δημιουργήσετε ένα πεδίο, αυτό θα αποθηκευτεί για μελλοντική χρήση υπό "πεδία δημιουργηθέντα από τον χρήστη"

en: Open style editor
el: Επεξεργαστής ελεύθερου στυλ

en: Operation complete!
el: Η λειτουργία ολοκληρώθηκε!

en: Option title
el: Τίτλος επιλογής

en: Optional
el: Προαιρετικά

en: Optional.
el: Προαιρετικά.

en: Options
el: Επιλογές

en: Organize content using <strong>taxonomy</strong>
el: Οργανώστε το περιεχόμενο χρησιμοποιώντας την <strong>ταξινόμηση</strong>

en: Other Fields
el: Άλλα πεδία

en: Output HTML
el: Έξοδος HTML

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Output only the URL of the re-sized image instead of the img tag
el: Έξοδος μόνο της διεύθυνσης URL της εικόνας αλλαγμένου μεγέθους αντί της ετικέττας img

en: Overwrite settings
el: Αντικατάσταση αρχικών ρυθμίσεων από τις νέες

en: PHP SimpleXML extension not loaded: Importing not available
el: Η επέκταση SimpleXML της PHP δεν φορτώθηκε: Η εισαγωγή δεν είναι δυνατή

en: Pad images, so that they fill the specified dimensions exactly.
el: Προσθήκη εσωτερικού περιθωρίου στις εικόνες ώστε να πληρωθούν ακριβώς οι ορισθείσες διαστάσεις.

en: Padding color
el: Χρώμα εσωτερικού περιθωρίου

en: Pages
el: Σελίδες

en: Parent %s
el: Γονικό %s

en: Parent %s:
el: Γονικό %s:

en: Parent post ID %d is not type of %s
el: Η γονική ανάρτηση με αναγνωριστικό %d δεν είναι τύπου %s

en: Parent text
el: Γονικό κείμενο

en: Parent: %s
el: Γονική ανάρτηση: %s

en: Parent: None
el: Γονική ανάρτηση: Καμία

en: Paste code here
el: Επικολλήστε τον κώδικα εδώ

en: Permalink epmask
el: Permalink epmask (μάσκα τερματικών σημείων συνδέσεων)

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Pick color
el: Επιλέξτε χρώμα

en: Placeholder
el: Χαρακτήρας κράτησης θέσης

en: Please check server settings or contact your server administrator.
el: Παρακαλούμε ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή ή επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του διακομιστή σας.

en: Please check your input data
el: Παρακαλούμε ελέγξτε τα δεδομένα που έχετε καταχωρίσει

en: Please enter a date after 1 January 1970
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία ημερομηνία μετά την 1η Ιανουαρίου 1970

en: Please enter a date after 1 January 1970.
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία ημερομηνία μετά τις 1 Ιανουαρίου 1970.

en: Please enter a valid URL address
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη διεύθυνση URL

en: Please enter a valid date
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη ημερομηνία

en: Please enter a valid date here
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη ημερομηνία εδώ

en: Please enter a valid email address
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη διεύθυνση email

en: Please enter a value
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία τιμή

en: Please enter numeric data
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε αριθμητικά δεδομένα

en: Please save the page first, before you can edit the child items
el: Παρακαλούμε αποθηκεύστε πρώτα τη σελίδα. Μετά θα μπορείτε να επεξεργαστείτε τα υποστοιχεία

en: Please select fields
el: Παρακαλούμε επιλέξτε πεδία

en: Please set name for field
el: Παρακαλούμε ορίστε το όνομα του πεδίου

en: Please set post type name
el: Παρακαλούμε ορίστε το όνομα τύπου ανάρτησης

en: Please set taxonomy name
el: Παρακαλούμε ορίστε το όνομα της ταξινόμησης

en: Plugin
el: Προσθήκη

en: Popular %s
el: Δημοφιλές %s

en: Position and size
el: Θέση και μέγεθος

en: Post Body
el: Σώμα ανάρτησης

en: Post Custom Fields Frontend Access
el: Πρόσβαση προσκηνίου στα προσαρμοσμένα πεδία της ανάρτησης

en: Post Fields Frontend Access
el: Πρόσβαση προσκηνίου στα πεδία ανάρτησης

en: Post Meta Fields Access
el: Πρόσβαση στα πεδία μεταδεδομένων της ανάρτησης

en: Post Relationship
el: Σχέση ανάρτησης

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post Type %s added
el: Προστέθηκε ο τύπος ανάρτησης %s

en: Post Type Name
el: Όνομα τύπου ανάρτησης

en: Post Types
el: Τύποι αναρτήσεων

en: Post Types:
el: Τύποι αναρτήσεων:

en: Post View
el: Προβολή ανάρτησης

en: Post body
el: Σώμα ανάρτησης

en: Post deleted
el: Η ανάρτηση διαγράφτηκε

en: Post relationship
el: Σχέση ανάρτησης

en: Post relationships created
el: Δημιουργήθηκαν σχέσεις μεταξύ αναρτήσεων

en: Post relationships settings were not imported because it contained unsecured data. You should re-export your Types settings using the latest version of Types
el: Οι ρυθμίσεις σχέσεων αναρτήσεων δεν εισήχθησαν γιατί περιέχονται μη ασφαλή δεδομένα. Πρέπει να επανεξαγάγετε τις ρυθμίσεις του Types χρησιμοποιώντας την πιο πρόσφατη έκδοση του Types

en: Post title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post type
el: Τύπος ανάρτησης

en: Post type activated
el: Ο τύπος ανάρτησης ενεργοποιήθηκε

en: Post type deactivated
el: Ο τύπος ανάρτησης απενεργοποιήθηκε

en: Post types
el: Τύποι ανάρτησης

en: Post updated
el: Η ανάρτηση ενημερώθηκε

en: Posts
el: Άρθρα

en: Posts updated
el: Οι αναρτήσεις ενημερώθηκαν

en: Pre-defined sizes
el: Προκαθορισμένα μεγέθη

en: Preload
el: Προφόρτωση

en: Prepend posts with this slug
el: Προσθήκη αυτού του προσδιοριστικού στην αρχή της ανάρτησης

en: Prepend posts with this slug - defaults to post type's name.
el: Χρήση αυτού του προσδιοριστικού στην αρχή των αναρτήσεων -η προεπιλογή είναι το όνομα του τύπου ανάρτησης.

en: Prepend posts with this slug - defaults to taxonomy's name.
el: Προσθήκη αυτού του προσδιοριστικού στην αρχή της ανάρτησης - κατά προεπιλογή χρησιμοποιείται το όνομα ταξινόμησης

en: Prev
el: Προηγούμενο

en: Preview warning
el: Προειδοποίηση σχετικά με την προεπισκόπηση

en: Pricing
el: Τιμές

en: Provide a callback function name for the meta box display.
el: Δώστε ένα όνομα επιστροφής κλήσης της λειτουργίας για την προβολή του πλαισίου μεταδεδομένων.

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Publish post
el: Δημοσίευση ανάρτησης

en: Query content and display anywhere
el: Δημιουργήστε κλήσεις και ερωτήματα προς το περιεχόμενό σας και εμφανίστε το παντού

en: RAW mode
el: Λειτουργία μη επεξεργασίας δεδομένων

en: RAW mode is selected. The field value will be displayed, without any formatting.
el: Επιλέχτηκε η λειτουργία ακατέργαστων δεδομένων. Η τιμή του πεδίου εμφανίζεται χωρίς καμία μορφοποίηση.

en: Radio
el: Ραδιόφωνο

en: Read
el: Ανάγνωση

en: Read post
el: Ανάγνωση ανάρτησης

en: Read private posts
el: Ανάγνωση ιδιωτικών αναρτήσεων

en: Register
el: Καταχώριση

en: Register %s
el: Καταχώριση %s

en: Registered
el: Καταχωρίστηκε

en: Registered post types that will be used with this taxonomy.
el: Οι καταχωρισμένοι τύποι ανάρτησης που θα χρησιμοποιούνται σε αυτή την ταξινόμηση.

en: Registered taxonomies that will be used with this post type.
el: Οι καταχωρισμένες ταξινομήσεις που θα χρησιμοποιούνται σε αυτόν τον τύπο ανάρτησης.

en: Registration Date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Relationship do not exist
el: Η σχέση δεν υπάρχει

en: Relationship do not exist %s -> %s
el: Δεν υπάρχει σχέση %s -> %s

en: Released
el: Κυκλοφορία

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Remote file is incorrect size
el: Το απομακρυσμένο αρχείο είναι εσφαλμένου μεγέθους

en: Remote file is too large, limit is %s
el: Ο απομακρυσμένος φάκελος είναι πολύ μεγάλος, το όριο είναι %s

en: Remote image resize is currently disabled, so Types will only resize images that you upload. To change, go to the %sTypes settings page%s.
el: Η αλλαγή μεγέθους απομακρυσμένης εικόνας είναι απενεργοποιημένη, οπότε το Types θα αλλάζει το μέγεθος μόνο των εικόνων που έχετε ανεβάσει εσείς. Για να το αλλάξετε αυτό, μεταβείτε στη %sσελίδα ρυθμίσεων του Types%s.

en: Remote image resize is disabled, so Types will only resize images that you upload.
el: Η αλλαγή μεγέθους απομακρυσμένης εικόνας είναι απενεργοποιημένη, οπότε το Types θα αλλάζει το μέγεθος μόνο των εικόνων που έχετε ανεβάσει εσείς.

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
el: Ο απομακρυσμένος υπολογιστής επέστρεψε ως απάντηση το σφάλμα: %1$d %2$s

en: Remove condition
el: Κατάργηση συνθήκης

en: Remove current site key (%s)
el: Κατάργηση τρέχοντος κλειδιού ιστότοπου (%s)

en: Remove field %s
el: Κατάργηση πεδίου %s

en: Remove from group
el: Αφαίρεση από ομάδα

en: Removed from Types control: %s
el: Δεν ελέγχεται πλέον από το Types: %s

en: Renew %s
el: Ανανέωση %s

en: Repeating fields should not be used in child posts. Types will update all field values.
el: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε επαναλαμβανόμενα πεδία στις υποαναρτήσεις. Το Types θα ενημερώσει όλες τις τιμές των πεδίων.

en: Requested field don't exist
el: Το ζητούμενο πεδίο δεν υπάρχει

en: Required
el: Απαιτείται

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές

en: Resize images to fit inside the new size. Width or height might be smaller than the specified dimensions.
el: Να αλλάζει το μέγεθος των εικόνων ώστε να ταιριάζουν εντός του νέου μεγέθους. Το πλάτος ή το ύψος μπορούν να είναι μικρότερα από τις ορισθείσες διαστάσεις.

en: Resize path invalid
el: Η διαδρομή αλλαγής μεγέθους δεν είναι έγκυρη

en: Restore original
el: Επαναφορά αρχικού

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Rewrite
el: Επανεγγραφή

en: Rewrite permalinks with this format. Default will use $taxonomy as query var.
el: Επανεγγραφή permalinks (μόνιμων συνδέσεων) σε αυτή τη μορφή. Κατά προεπιλογή χρησιμοποιείται το $taxonomy ως query var.

en: Rewrite permalinks with this format. False to prevent rewrite. Default: true and use post type as slug.
el: Επανεγγραφή των permalinks (μόνιμων συνδέσεων) σε αυτή τη μορφή. Ψευδές για να μην γίνεται επανεγγραφή. Προεπιλογή: αληθές και χρήση τύπου ανάρτησης ως προσδιοριστικού.

en: Right
el: Δεξιά

en: Same as Parent
el: Όπως και η γονική ανάρτηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save All %s
el: Αποθήκευση όλων των: %s

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save Custom Post
el: Αποθήκευση προσαρμοσμένης συνάρτησης

en: Save Custom Taxonomy
el: Αποθήκευση προσαρμοσμένης ταξινόμησης

en: Saving your changes
el: Αποθήκευση των αλλαγών σας

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search %s
el: Αναζήτηση %s

en: Search custom fields
el: Αναζήτηση προσαρμοσμένων πεδίων

en: Search custom posts
el: Αναζήτηση προσαρμοσμένων αναρτήσεων

en: Search custom taxonomies
el: Αναζήτηση προσαρμοσμένων ταξινομήσεων

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: Search user fields
el: Αναζήτηση πεδίων χρήστη

en: Security improvement
el: Βελτίωση ασφάλειας

en: See how Toolset can help you build custom WordPress sites without writing PHP
el: Δείτε πώς μπορεί να σας βοηθήσει το Toolset να δημιουργήσετε προσαρμοσμένους ιστότοπους του WordPress χωρίς να χρειάζεται κώδικας προγραμματισμού PHP

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Select Post Types
el: Επιλέξτε τύπους ανάρτησης

en: Select Taxonomies
el: Επιλέξτε ταξινομήσεις

en: Select a button from below
el: Επιλέξτε ένα κουμπί από τα εξής

en: Select child fields to be displayed
el: Επιλογή υποπεδίων που θα εμφανίζονται

en: Select date
el: Επιλέξτε ημερομηνία

en: Select instructions for other kinds of sites
el: Επιλέξτε οδηγίες για άλλα είδη ιστότοπων

en: Select minute
el: Επιλογή λεπτών

en: Selected tutorial is empty.
el: Το επιλεγμένο βοήθημα εκμάθησης είναι κενό.

en: Selected:
el: Επιλεγμένο:

en: Semicolon
el: Ελληνικό ερωτηματικό

en: Separate %s with commas
el: Διαχωρισμός %s με κόμματα

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Set all capabilities to users of type:
el: Να έχουν όλες τις δυνατότητες οι χρήστες του τύπου:

en: Set checked by default (on new post)?
el: Ορισμός κατά προεπιλογή ως επιλεγμένο (για νέα ανάρτηση);

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings are updated.
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν.

en: Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Shortcode generation failed
el: Αποτυχία δημιουργίας shortcode

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show For:
el: Εμφάνιση για:

en: Show as calendar
el: Προβολή ως ημερολόγιο

en: Show as text
el: Προβολή ως κείμενο

en: Show help box on all custom post editing screens
el: Εμφάνιση πλαισίου βοήθειας σε όλες τις οθόνες επεξεργασίας προσαρμοσμένων αναρτήσεων

en: Show help box only on custom post types that were created by Types
el: Εμφάνιση πλαισίου βοήθειας μόνο σε προσαρμοσμένους τύπους ανάρτησης που δημιουργήθηκαν με το Types

en: Show name
el: Προβολή ονόματος

en: Show next steps and documentation
el: Προβολή των επόμενων βημάτων και της τεκμηρίωσης

en: Show one of these two values:
el: Να εμφανίζεται μία από αυτές τις δύο τιμές:

en: Show one of these values:
el: Προβολή μίας από τις εξής τιμές:

en: Show pagination
el: Εμφάνιση σελιδοποίησης

en: Single line
el: Μία γραμμή

en: Single or repeating field?
el: Μεμονωμένο ή επαναλαμβανόμενο πεδίο;

en: Skip to main content
el: Παράλειψη και μετάβαση στο κυρίως περιεχόμενο

en: Skype buttons with status
el: Κουμπιά Skype με εμφάνιση κατάστασης

en: Skype name
el: Όνομα skype

en: Some error occured.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα.

en: Some pointer hints have been hidden on this page. %sShow them again%s
el: Σε αυτή τη σελίδα υπάρχουν ορισμένες κρυμμένες υποδείξεις. %sΝα προβληθούν ξανά%s

en: Something else
el: Κάτι άλλο

en: Sorry, but this is only preview!
el: Συγγνώμη, αλλά αυτή είναι μόνο μία προεπισκόπηση!

en: Sorry, can not delete all fields.
el: Λυπούμαστε, δεν είναι δυνατή η διαγραφή όλων των πεδίων.

en: Space
el: Κενό διάστημα

en: Specific fields
el: Συγκεκριμένα πεδία

en: Specific user
el: Συγκεκριμένος χρήστης

en: Specify additional filters that control this group's display, based on values of custom fields.
el: Ορίστε πρόσθετα φίλτρα τα οποία ελέγχουν την εμφάνιση αυτής της ομάδας, βάσει των τιμών των προσαρμοσμένων πεδίων.

en: Stop controlling with Types
el: Τερματισμός ελέγχου από το Types

en: Strictly not equal
el: Αυστηρή ανισότητα

en: String to customize query var
el: Συμβολοσειρά για τον ορισμό του query var

en: Style is not available for %s field
el: Το στυλ δεν είναι διαθέσιμο για το πεδίο %s

en: Styling
el: Ορισμός στυλ

en: Styling Editor
el: Επεξεργαστής στυλ

en: Subscription is expired.
el: Η συνδρομή έληξε.

en: Subscription is expired. You need to either purchase a new subscription or upgrade if available.
el: Η συνδρομή έληξε. Πρέπει είτε να αγοράσετε μία νέα συνδρομή ή να αναβαθμίσετε την έκδοσή σας, εάν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Target
el: Στόχος

en: Taxonomies
el: Ταξινομήσεις

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Taxonomy %s added
el: Προστέθηκε η ταξινόμηση %s

en: Taxonomy - %s
el: Ταξινόμηση -%s

en: Taxonomy Name
el: Όνομα ταξινόμησης

en: Taxonomy View
el: Προβολή ταξινόμησης

en: Taxonomy activated
el: Η ταξινόμηση ενεργοποιήθηκε

en: Taxonomy already exists
el: Η ταξινόμηση υπάρχει ήδη

en: Taxonomy deactivated
el: Η ταξινόμηση απενεργοποιήθηκε

en: Templates:
el: Πρότυπα:

en: Temporary directory is not found or there is not enough disk space.
el: Ο προσωρινός κατάλογος δεν βρέθηκε ή δεν υπάρχει αρκετός χώρος στον δίσκο.

en: Terms:
el: Όροι:

en: Text input field to create a post title.
el: Πεδίο εισαγωγής κειμένου για τη δημιουργία του τίτλου της ανάρτησης.

en: Text that describes function to user
el: Το κείμενο που περιγράφει τη λειτουργία στον χρήστη

en: Textarea
el: Περιοχή κειμένου

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
el: Σας ευχαριστούμε για την έκφραση της δημιουργικότητάς σας με τη βοήθεια του <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.

en: The Types settings were not fully imported because it contained unsecured data. You should re-export your Types settings using the latest version of Types
el: Οι ρυθμίσεις του Types δεν εισήχθησαν πλήρως γιατί περιέχονται μη ασφαλή δεδομένα. Πρέπει να επανεξαγάγετε τις ρυθμίσεις του Types χρησιμοποιώντας την πιο πρόσφατη έκδοση του Types

en: The add new item text. Default is Add New Post/Add New Page.
el: Το κείμενο για την προσθήκη νέου στοιχείου. Η προεπιλογή είναι Προσθήκη νέας ανάρτησης/Προσθήκη νέας σελίδας.

en: The add new item text. Default is __( 'Add New Tag' ) or __( 'Add New Category' ).
el: Το κείμενο για την προσθήκη νέου στοιχείου. Η προεπιλογή είναι __( 'Προσθήκη νέας ετικέτας' ) ή __( 'Προσθήκη νέας κατηγορίας' ).

en: The add new text. The default is Add New for both hierarchical and non-hierarchical types.
el: Το κείμενο για την προσθήκη νέου. Η προεπιλογή είναι "προσθήκη νέου" τόσο για τους ιεραρχικούς όσο και για τους μη ιεραρχικούς τύπους.

en: The all items text used in the menu. Default is the Name label.
el: Το κείμενο για Όλα τα στοιχεία που χρησιμοποιείται στο μενού. Η προεπιλογή είναι η ετικέτα ονόματος.

en: The all items text. Default is __( 'All Tags' ) or __( 'All Categories' ).
el: Το κείμενο για όλα τα στοιχεία. Η προεπιλογή είναι __( 'Όλες οι ετικέτες' ) ή __( 'Όλες οι κατηγορίες' ).

en: The choose from most used text used in the taxonomy meta box. This string isn't used on hierarchical taxonomies. Default is __( 'Choose from the most used tags' ) or null.
el: Το κείμενο για την "επιλογή από τα πιο συχνά χρησιμοποιούμενα" που χρησιμοποιείται στο πλαίσιο μεταδεδομένων ταξινόμησης. Αυτή η συμβολοσειρά δεν χρησιμοποιείται σε ιεραρχικές ταξινομήσεις. Η προεπιλογή είναι __( 'Επιλέξτε από τις πιο συχνά χρησιμοποιούμενες ετικέτες' ) ή κανένα κείμενο.

en: The complete framework lets you build powerful, flexible and interactive WordPress sites.
el: Το πλήρες πλαίσιο λογισμικού σάς δίινει τη δυνατότητα να δημιουργήσετε  ισχυρούς, ευπροσάρμοστους και διαδραστικούς ιστότοπους WordPress.

en: The current post being displayed either directly or in a View loop
el: Η τρέχουσα ανάρτηση εμφανίζεται είτε απευθείας είτε μέσω ενός βρόχου προβολής

en: The default post type icon is the pushpin icon that appears beside WordPress posts. You can change this by adding your own icon of 16px x 16px.
el: Το προεπιλεγμένο εικονίδιο τύπου ανάρτησης είναι το εικονίδιο πινέζας το οποίο εμφανίζεται δίπλα στις αναρτήσεις του WordPress. Μπορείτε να το αλλάξετε προσθέτοντας το δικό σας εικονίδιο μεγέθους 16px x 16px.

en: The edit item text. Default is Edit Post/Edit Page.
el: Το κείμενο για την επεξεργασία στοιχείου. Η προεπιλογή είναι Επεξεργασία ανάρτησης/Επεξεργασία σελίδας.

en: The edit item text. Default is __( 'Edit Tag' ) or __( 'Edit Category' ).
el: Το κείμενο του στοιχείου επεξεργασίας. Η προεπιλογή είναι __( 'Επεξεργασία ετικέτας' ) ή __( 'Επεξεργασία κατηγορίας' ).

en: The menu name text. This string is the name to give menu items. Defaults to value of name.
el: Το κείμενο του ονόματος μενού Αυτή η συμβολοσειρά είναι το όνομα που θα δοθεί στα στοιχεία μενού. Η προεπιλογή είναι η τιμή του ονόματος.

en: The new item name text. Default is __( 'New Tag Name' ) or __( 'New Category Name' ).
el: Το κείμενο ονόματος νέου στοιχείου. Η προεπιλογή είναι __( 'Όνομα νέας ετικέτας' ) ή __( 'Όνομα νέας κατηγορίας' ).

en: The not found in trash text. Default is No posts found in Trash/No pages found in Trash.
el: Το κείμενο για τη μη εύρεση στον κάδο ανακύκλωσης. Η προεπιλογή είναι Δεν βρέθηκε καμία ανάρτηση στον κάδο ανακύκλωσης/Δεν βρέθηκε καμία σελίδα στον κάδο ανακύκλωσης.

en: The not found text. Default is No posts found/No pages found.
el: Το κείμενο για τη μη εύρεση. Η προεπιλογή είναι Δεν βρέθηκε καμία ανάρτηση/Δεν βρέθηκε καμία σελίδα.

en: The parent item text. This string is not used on non-hierarchical taxonomies such as post tags. Default is null or __( 'Parent Category' ).
el: Το κείμενο του γονικού στοιχείου. Αυτή η συμβολοσειρά δεν χρησιμοποιείται σε μη ιεραρχικές ταξινομήσεις όπως ετικέτες ανάρτησης. Η προεπιλογή είναι κανένα κείμενο ή  __( 'Γονική κατηγορία' ).

en: The parent of the current post (WordPress parent)
el: Η γονική ανάρτηση της τρέχουσας ανάρτησης (γονική ανάρτηση WordPress)

en: The parent text. This string isn't used on non-hierarchical types. In hierarchical ones the default is Parent Page.
el: Το γονικό κείμενο. Η συμβολοσειρά αυτή δεν χρησιμοποιείται σε μη ιεραρχικούς τύπους. Στους ιεραρχικούς η προεπιλογή είναι Γονική σελίδα.

en: The popular items text. Default is __( 'Popular Tags' ) or null.
el: Το κείμενο των δημοφιλών στοιχείων. Η προεπιλογή είναι __( 'Δημοφιλείς ετικέτες' ) ή κανένα κείμενο.

en: The same as parent_item, but with colon : in the end null, __( 'Parent Category:' ).
el: Το ίδιο όπως το parent_item, αλλά με άνω και κάτω τελεία : στο τέλος κανένα κείμενο, __( 'Γονική κατηγορία:' ).

en: The search items text. Default is Search Posts/Search Pages.
el: Το κείμενο για την αναζήτηση στοιχείων. Η προεπιλογή είναι Αναζήτηση αναρτήσεων/Αναζήτηση σελίδων.

en: The search items text. Default is __( 'Search Tags' ) or __( 'Search Categories' ).
el: Το κείμενο των στοιχείων αναζήτησης  . Η προεπιλογή είναι __( 'Αναζήτηση ετικετών' ) ή __( 'Αναζήτηση κατηγοριών' ).

en: The separate item with commas text used in the taxonomy meta box. This string isn't used on hierarchical taxonomies. Default is __( 'Separate tags with commas' ), or null.
el: Το κείμενο για τον διαχωρισμό με κόμματα που χρησιμοποιείται στο πλαίσιο μεταδεδομένων ταξινόμησης. Αυτή η συμβολοσειρά δεν χρησιμοποιείται σε ιεραρχικές ταξινομήσεις. Η προεπιλογή είναι __( 'Διαχωρισμός ετικετών με κόμματα' ), ή κανένα κείμενο.

en: The separator will be displayed between each of your repeating field values
el: Το διαχωριστικό θα εμφανίζεται μεταξύ κάθε μίας από τις επαναλαμβανόμενες τιμές πεδίου

en: The update item text. Default is __( 'Update Tag' ) or __( 'Update Category' ).
el: Το κείμενο του στοιχείου ενημέρωσης. Η προεπιλογή είναι __( 'Ενημέρωση ετικέτας' ) ή __( 'Ενημέρωση κατηγορίας' ).

en: The url to the icon to be used for this menu. Default: null - defaults to the posts icon.
el: Η διεύθυνση url του εικονιδίου που θα χρησιμοποιείται για αυτό το μενού. Προεπιλογή: κενό -χρησιμοποιείται το εικονίδιο αναρτήσεων.

en: The user level determines which admin actions WordPress allows different kinds of users to perform.
el: Το επίπεδο χρήστη καθορίζει το ποιες ενέργειες διαχείρισης επιτρέπει το WordPress να εκτελούν οι διάφοροι τύποι χρηστών.

en: The view item text. Default is View Post/View Page.
el: Το κείμενο για την εμφάνιση στοιχείου. Η προεπιλογή είναι Εμφάνιση ανάρτησης/Εμφάνιση σελίδας.

en: There are no additional display options for the %s field.
el: Δεν υπάρχουν άλλες επιλογές προβολής για το πεδίο %s.

en: There are no fields in this group. To add a field, click on the field buttons at the right.
el: Δεν υπάρχουν πεδία σε αυτήν την ομάδα. Για να προστεθεί ένα πεδίο, κάντε κλικ στα κουμπιά πεδίου στα δεξιά.

en: There is a problem with temporary directory.
el: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά με τον προσωρινό κατάλογο.

en: There is a problem with tutorial url.
el: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη διεύθυνση URL του βοηθήματος εκμάθησης.

en: There may be multiple instances of this field already. When you switch back to single-field mode, all values of this field will be updated when it's edited.
el: Ενδέχεται να υπάρχουν ήδη πολλαπλές παρουσίες αυτού του πεδίου. Όταν επανέλθετε στη λειτουργία μεμονωμένου πεδίου, όλες οι τιμές αυτού του πεδίου θα ενημερώνονται όταν τυγχάνει επεξεργασίας.

en: This <i>%s</i> belongs to:
el: Ο/Η/Το <i>"%s"</i> ανήκει σε:

en: This field can have only one value
el: Το πεδίο αυτό μπορεί να έχει μόνο μία τιμή

en: This field is locked for editing because WPML will copy its value from the original language.
el: Το πεδίο είναι κλειδωμένο για επεξεργασία καθώς το WPML θα αντιγράψει την τιμή από τη γλώσσα προέλευσης.

en: This field is required
el: Το πεδίο αυτό είναι υποχρεωτικό

en: This field was disabled during conversion. You need to set some further settings in the group editor.
el: Το πεδίο αυτό απενεργοποιήθηκε κατά την μετατροπή. Πρέπει να ορίσετε μερικές ακόμη ρυθμίσεις στον επεξεργαστή της ομάδας.

en: This group will appear on %pt% edit pages where content belongs to taxonomy: %tx% and View Template is: %vt%
el: Η ομάδα αυτή θα εμφανιστεί σε %pt% σελίδες επεξεργασίας όπου το περιεχόμενο ανήκει στην ταξινόμηση: %tx% και το Πρότυπο Εμφάνισης είναι: %vt%

en: This group will appear on %pt% edit pages where content belongs to taxonomy: %tx% or View Template is: %vt%
el: Η ομάδα αυτή θα εμφανιστεί  σε %pt% σελίδες επεξεργασίας όπου το περιεχόμενο ανήκει στην ταξινόμηση: %tx% ή το Πρότυπο Εμφάνισης είναι: %vt%

en: This groups visibility is also controlled by the Access plugin.
el: Η ορατότητα αυτής της ομάδας ελέγχεται επίσης από την προσθήκη Access (Πρόσβαση).

en: This information allows our support team to see the versions of WordPress, plugins and theme on your site. Provide this information if requested in our support forum. No passwords or other confidential information is included.
el: Τα στοιχεία αυτά δίνουν στην ομάδα υποστήριξης τη δυνατότητα να δει τις εκδόσεις του WordPress, των προσθηκών και του θέματος του ιστότοπού σας. Δώστε αυτά τα στοιχεία αν σας ζητηθεί στο φόρουμ υποστήριξης. Δεν περιλαμβάνονται κωδικοί πρόσβασης ή άλλες εμπιστευτικές πληροφορίες.

en: This is a read-only date input
el: Αυτή η εισαγωγή ημερομηνίας είναι μόνο για ανάγνωση

en: This is additional field
el: Αυτό είναι ένα πρόσθετο πεδίο

en: This is the edit page for your Custom Fields Groups.
el: Αυτή είναι η σελίδα επεξεργασίας των ομάδων προσαρμοσμένων πεδίων σας.

en: This is the main admin page for your Custom Post Types and Taxonomies. It provides you with an overview of your data.
el: Αυτή είναι η κύρια σελίδα διαχείρισης των προσαρμοσμένων τύπων ανάρτησης και των ταξινομήσεών σας. Σας παρέχει μία γενική παρουσίαση των δεδομένων σας.

en: This page lets you install plugins and update existing plugins. To remove any of these plugins, go to the %splugins%s page and if you have the permission to remove plugins you should be able to do this.
el: Η σελίδα αυτή σάς επιτρέπει να εγκαταστήσετε προσθήκες (plugin) και να ενημερώσετε τις υφιστάμενες. Για να καταργήσετε οποιαδήποτε από τις προσθήκες αυτές, πηγαίνετε στη σελίδα %sπροσθηκών%s, και εάν έχετε δικαιώματα κατάργησης προσθηκών, θα είστε σε θέση να το κάνετε αυτό.

en: This post type will inherit the same access rights as the standard WordPress Post when not Managed by Access.
el: Σε αυτόν τον τύπο ανάρτησης μεταβιβάζονται τα ίδια δικαιώματα πρόσβασης όπως και η τυπική ανάρτηση του WordPress όταν η διαχείρισή του δεν γίνεται από το Access.

en: This screen contains the Types settings for your site.
el: Η οθόνη αυτή περιλαμβάνει όλες τις ρυθμίσεις τύπων για τον ιστότοπό σας.

en: This screen shows a preview of %sAccess%s - the access control and roles management addon for Types.
el: Η οθόνη αυτή δείχνει μία προεπισκόπηση του %sAccess%s - του πρόσθετου ελέγχου πρόσβασης και διαχείρισης ρόλων του Types.

en: This value can't be zero
el: Η τιμή αυτή δεν μπορεί να είναι μηδέν

en: This version of Types has improved security when importing Types settings. Types settings that were saved with the older version of Types may not import all the data. You should export new Types settings if needed.
el: Αυτή η έκδοση του Types έχει βελτιωμένη ασφάλεια κατά την εισαγωγή ρυθμίσεων του Types. Οι ρυθμίσεις του Types οι οποίες αποθηκεύτηκαν με την παλαιότερη έκδοση του Types ενδέχεται να μην εκτελέσουν εισαγωγή όλων των δεδομένων. Θα πρέπει να κάνετε εξαγωγή νέων ρυθμίσεων του Types, εάν χρειαστεί.

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thumbnail - %s
el: Μικρογραφία - %s

en: Time
el: Ώρα

en: Tips
el: Υποδείξεις

en: Title
el: Τίτλος

en: Title, all custom fields and parents
el: Τίτλος, όλα τα προσαρμοσμένα πεδία και οι γονικές αναρτήσεις

en: To add a field click on the field you desire under “Available Fields” on the right hand side of your screen. This will be added to your Custom Field Group
el: Για να προσθέσετε ένα πεδίο κάντε κλικ στο πεδίο που θέλετε υπό “Διαθέσιμα πεδία” στη δεξιά πλευρά της οθόνης. Θα προστεθεί στην ομάδα προσαρμοσμένων πεδίων σας

en: To ensure a user completes a field, check the box for validation required
el: Για να διασφαλίσετε ότι θα συμπληρώσει ένα πεδίο ο χρήστης, επιλέξτε το πλαίσιο "απαιτείται επικύρωση"

en: To get automatic updates, you need to register %s for this site. %sRegister %s%s
el: Για αυτόματη λήψη ενημερώσεων, απαιτείται καταχώριση του %s για αυτόν τον ιστότοπο. %sΚαταχώριση %s%s

en: To use custom fields, please create a group to hold them.
el: Για να χρησιμοποιήσετε προσαρμοσμένα πεδία, παρακαλούμε δημιουργήστε μία ομάδα στην οποία θα ανήκουν.

en: Toolset Messages
el: Μηνύματα Toolset

en: Toolset Messages state saved!
el: Η κατάσταση των μηνυμάτων του Toolset αποθηκεύτηκε!

en: Toolset lets you build forms for editing PPP in the site’s front-end!
el: Το Toolset σάς επιτρέπει να δημιουργείτε φόρμες για την επεξεργασία PPP στο προσκήνιο ενός ιστότοπου!

en: Toolset lets you design product templates with fields and taxonomy, but no coding!
el: Το Toolset σάς επιτρέπει να σχεδιάζετε πρότυπα προϊόντων με πεδία και ταξινόμηση, χωρίς να απαιτείται προγραμματισμός!

en: Toolset lets you display PPP without coding!
el: Το Toolset σάς δίνει τη δυνατότητα εμφάνισης PPP χωρίς κώδικα προγραμματισμού!

en: Toolset lets you display TTT without coding!
el: Το Toolset επιτρέπει την εμφάνιση TTT χωρίς κώδικα προγραμματισμού!

en: Toolset lets you display a directory of TTT!
el: Το Toolset σάς επιτρέπει να εμφανίσετε έναν κατάλογο TTT!

en: Toolset lets you display custom fields without coding!
el: Το Toolset σάς επιτρέπει να εμφανίζετε προσαρμοσμένα πεδία χωρίς κώδικα προγραμματισμού!

en: Top level page like 'tools.php' or 'edit.php?post_type=page'
el: Σελίδα ανώτερου επιπέδου όπως 'tools.php' ή 'edit.php?post_type=page'

en: Trackbacks
el: Trackback

en: Translatable string
el: Μεταφραστέα συμβολοσειρά

en: Translation preferences
el: Προτιμήσεις μετάφρασης

en: Transparent
el: Διάφανο

en: True makes this taxonomy available for selection in navigation menus.
el: Η τιμή "αληθές" καθιστά αυτή την ταξινόμηση διαθέσιμη για επιλογή στα μενού περιήγησης.

en: True or false allow hierarchical urls (implemented in %sVersion 3.1%s).
el: Αληθές ή ψευδές, να επιτρέπονται ιεραρχικές διευθύνσεις url (ισχύει για %sέκδοση 3.1%s).

en: Tutorial error
el: Σφάλμα βοηθήματος εκμάθησης

en: Type
el: Τύπος

en: Types Name
el: Όνομα Types

en: Types fields
el: Πεδία τύπων

en: Types is part of the entire toolbox
el: Το Types αποτελεί μέρος του συνολικού σετ εργαλείων.

en: Types lets you customize the WordPress admin, but you can do a lot more with the entire package.
el: Το Types σας δίνει τη δυνατότητα να προσαρμόσετε τη διαχείριση του WordPress, αλλά μπορείτε να πετύχετε πολύ περισσότερα με το πλήρες πακέτο.

en: Types plugin includes a lot of features and there are many possibilities. By selecting what kind of site you are building, you allow Types to advise you about what features are needed and how to use them.
el: Η προσθήκη Types περιέχει πολλές λειτουργίες και υπάρχουν πολλές δυνατότητες. Επιλέγοντας τι είδους ιστότοπο δημιουργείτε, επιτρέπετε στο Types να σας συμβουλεύει για το ποιες δυνατότητες χρειάζονται και τον τρόπο χρήσης τους.

en: Types plugin includes a lot of options. Tell us what kind of site you are building and we'll show you how to use Types in the best way.
el: Η προσθήκη Types περιέχει πολλές επιλογές. Πείτε μας τι είδους ιστότοπο δημιουργείτε και θα σας δείξουμε πώς να αξιοποιήσετε το Types κατά τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

en: Types plugin organizes custom fields in groups. Once you create a group, you can add the fields to it and control to what content it belongs.
el: Με την προσθήκη Types μπορείτε να οργανώσετε τα προσαρμοσμένα πεδία σε ομάδες. Αφού δημιουργήσετε μία ομάδα, μπορείτε να προσθέσετε πεδία σε αυτήν και να ορίσετε σε ποιο περιεχόμενο θα ανήκει.

en: Types will automatically add the resized images as attachments to the media library. Choose this to automatically upload resized images to a CDN.
el: Το Types θα προσθέσει αυτόματα τις εικόνες με αλλαγμένο μέγεθος ως συνημμένα στη βιβλιοθήκη μέσων. Επιλέξτε αυτό για αυτόματο ανέβασμα των εικόνων με αλλαγμένο μέγεθος σε ένα CDN.

en: URL for the poster image. Defines image to show as placeholder before the media plays.
el: Διεύθυνση URL για την εικόνα-πόστερ. Ορίζει την εικόνα που θα εμφανίζεται στη συγκεκριμένη θέση προτού αρχίσει η αναπαραγωγή του μέσου.

en: Unable to open zip file
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου zip

en: Unable to process file
el: Αδυναμία επεξεργασίας αρχείου

en: Undefined
el: Δεν ορίστηκε

en: Under this name field will be stored in DB (sanitized)
el: Υπό αυτό το όνομα  αποθηκεύεται το πεδίο στη βάση δεδομένων ("καθαρό" - sanitized)

en: Unknown repository
el: Άγνωστο αποθετήριο

en: Unregister %s from this site
el: Κατάργηση καταχώρισης %s από αυτόν τον ιστότοπο

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update %s
el: Ενημέρωση %s

en: Update shortcode
el: Ενημέρωση shortcode

en: Updated!
el: Ενημερώθηκε!

en: Upload XML file
el: Ανέβασμα αρχείου XML

en: Use FIELD_NAME for title and FIELD_VALUE for value
el: Χρησιμοποιήστε το FIELD_NAME για τον τίτλο και το FIELD_VALUE για την τιμή

en: Use a custom URL format
el: Χρήση προσαρμοσμένης μορφής διευθύνσεων URL

en: Use as field value
el: Χρήση ως τιμή πεδίου

en: Use the normal WordPress URL logic
el: Χρήση της συνήθους λογικής του WordPress για τις διευθύνσεις URL

en: Use this page to create a WordPress post type. If you’d like to learn more about Custom Post Types you can read our detailed guide: <a href="http://wp-types.com/learn/custom-post-types/" target="_blank">http://wp-types.com/learn/custom-post-types/</a> or check out our tutorial on creating them with Types: <a href="http://wp-types.com/user-guides/create-a-custom-post-type/" target="_blank">http://wp-types.com/user-guides/create-a-custom-post-type/ &raquo;</a>
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη σελίδα για να δημιουργήσετε έναν τύπο ανάρτησης του WordPress. Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τους προσαρμοσμένους τύπους ανάρτησης μπορείτε να διαβάσετε τις λεπτομερείς οδηγίες: <a href="http://wp-types.com/learn/custom-post-types/" target="_blank">http://wp-types.com/learn/custom-post-types/</a> ή να δείτε τη σειρά μαθημάτων σχετικά με τη δημιουργία τύπων με τη βοήθεια του Types: <a href="http://wp-types.com/user-guides/create-a-custom-post-type/" target="_blank">http://wp-types.com/user-guides/create-a-custom-post-type/ &raquo;</a>

en: Use this page to import and export custom post types, taxonomies and custom fields to and from Types.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη σελίδα για εισαγωγή και εξαγωγή προσαρμοσμένων τύπων ανάρτησης, ταξινομήσεων και προσαρμοσμένων πεδίων από και προς το Types.

en: User
el: Χρήστης

en: User Email
el: Email χρήστη

en: User Field
el: Πεδίο χρήστη

en: User Field Name
el: Όνομα πεδίου χρήστη

en: User Fields
el: Πεδία χρήστη

en: User Fields Control
el: Στοιχείο ελέγχου πεδίων χρήστη

en: User Fields, also known as user-meta, are additional fields that belong to user profiles.
el: Τα πεδία χρήστη, επίσης γνωστά και ως user-meta (μεταδεδομένα χρήστη), είναι πρόσθετα πεδία τα οποία ανήκουν στα προφίλ χρήστη.

en: User Groups to be added/updated
el: Ομάδες χρηστών προς προσθήκη/ενημέρωση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: User Login
el: Όνομα σύνδεσης χρήστη

en: User Meta Fields Access
el: Πρόσβαση στα πεδία μεταδεδομένων χρήστη

en: User Meta Fields Frontend Access
el: Πρόσβαση προσκηνίου στα πεδία μεταδεδομένων χρήστη

en: User Spam Status
el: Κατάσταση ανεπιθύμητης αλληλογραφίας χρήστη

en: User Status
el: Κατάσταση χρήστη

en: User Url
el: Διεύθυνση url χρήστη

en: User View
el: Προβολή χρήστη

en: User created fields
el: Πεδία δημιουργημένα από τον χρήστη

en: User field "%s" added/updated
el: Το πεδίο χρήστη "%s" προστέθηκε ενημερώθηκε

en: User field "%s" deleted
el: Το πεδίο χρήστη "%s" διαγράφτηκε

en: User fields
el: Πεδία χρήστη

en: User fields to be added/updated
el: Πεδία χρήστη προς προσθήκη/ενημέρωση

en: User group "%s" added
el: Η ομάδα χρήστη "%s" προστέθηκε

en: User group "%s" delete failed
el: Η διαγραφή της ομάδας χρήστη "%s" απέτυχε

en: User group "%s" deleted
el: Η ομάδα χρήστη "%s" διαγράφτηκε

en: User group "%s" insert failed
el: Η προσθήκη της ομάδας χρήστη "%s" απέτυχε

en: User group "%s" update failed
el: Η ενημέρωση της ομάδας χρήστη "%s" απέτυχε

en: User group "%s" updated
el: Η ομάδα χρήστη "%s" ενημερώθηκε

en: Usermeta help
el: Βοήθεια usermeta

en: Users fields
el: Πεδία χρήστη

en: Users updated
el: Οι χρήστες ενημερώθηκαν

en: Validation
el: Επικύρωση

en: Value
el: Τιμή

en: Value to display
el: Τιμή προς εμφάνιση

en: Value to store
el: Τιμή προς αποθήκευση

en: Video
el: Βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View %s
el: Εμφάνιση %s

en: View Fields In Edit Page
el: Προβολή πεδίων στην Επεξεργασία σελίδας

en: View Larger Map
el: Προβολή μεγαλύτερου χάρτη

en: View own fields in profile
el: Προβολή των δικών σας πεδίων στο προφίλ

en: Views - display custom content anyway and anywhere you like
el: Views -προβάλετε προσαρμοσμένο περιεχόμενο όπου και όπως θέλετε

en: Views is a powerful display engine, which lets you build WordPress sites from within the admin dashboard.
el: Το Views είναι μία ισχυρή μηχανή προβολής, η οποία σάς δίνει τη δυνατότητα να δημιουργήσετε ιστότοπους WordPress από τον πίνακα εργαλείων διαχειριστή.

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: WP Types Embedded was <strong>deactivated</strong>! You are already running the complete WP Types plugin, so this one is not needed anymore.
el: Το WP Types Embedded <strong>απενεργοποιήθηκε</strong>! Ήδη εκτελείται η πλήρης προσθήκη WP Types, οπότε δεν χρειάζεται αυτό πλέον.

en: WYSIWYG editor
el: Επεξεργαστής WYSIWYG

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning: field name already used
el: Προειδοποίηση: το όνομα πεδίου χρησιμοποιείται ήδη

en: Warning: field slug already used
el: Προειδοποίηση: το προσδιοριστικό πεδίου χρησιμοποιείται ήδη

en: Warning: same values selected
el: Προειδοποίηση: επιλέχτηκαν οι ίδιες τιμές

en: What kind of site are you building?
el: Τι είδους ιστότοπο δημιουργείτε;

en: When checked, displays raw data stored in database.
el: Όταν επιλέγεται, εμφανίζονται ακατέργαστα τα δεδομένα της βάσης δεδομένων.

en: When importing to theme:
el: Κατά την εισαγωγή στο θέμα:

en: When importing, add texts to WPML's String Translation table
el: Κατά την εισαγωγή, προσθήκη κειμένων στον πίνακα μετάφρασης συμβολοσειρών του WPML

en: When unchecked, don't save anything to the database
el: Όταν δεν είναι επιλεγμένο, να μην αποθηκεύεται τίποτε στη βάση δεδομένων

en: When unchecked, save 0 to the database
el: Όταν δεν είναι επιλεγμένο, αποθήκευση 0 στη βάση δεδομένων

en: When unchecked:
el: Όταν δεν είναι επιλεγμένο:

en: Where to display this group
el: Πού θα εμφανίζεται αυτή η ομάδα

en: Whether post_type is available for selection in navigation menus.
el: Το αν το post_type (τύπος ανάρτησης) θα είναι διαθέσιμο για επιλογή στα μενού περιήγησης.

en: Whether post_type queries can be performed from the front end.
el: Το αν τα ερωτήματα post_type (τύπος ανάρτησης) μπορούν να υποβάλλονται από το προσκήνιο.

en: Whether the post type is hierarchical. Allows Parent to be specified.
el: Το αν ο τύπος ανάρτησης είναι ιεραρχικός ή όχι. Επιτρέπει τον προσδιορισμό Γονικής ανάρτησης.

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types.
el: Αν θα επιτρέπεται ή όχι η αυτόματη δημιουργία στηλών ταξινόμησης στους σχετικούς τύπους αναρτήσεων.

en: Whether to allow the Tag Cloud widget to use this taxonomy.
el: Αν θα επιτρέπεται ή όχι να χρησιμοποιεί αυτή την ταξινόμηση το widget νέφους ετικετών.

en: Whether to exclude posts with this post type from search results.
el: Το αν θα εξαιρούνται οι αναρτήσεις αυτού του τύπου ανάρτησης από τα αποτελέσματα των αναζητήσεων.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
el: Δημιουργία ή όχι μίας προεπιλεγμένης διεπαφής χρήστη (UI) για τη διαχείριση αυτής της ταξινόμησης.

en: Whether to show the post type in the admin menu and where to show that menu. Note that show_ui must be true.
el: Το αν θα εμφανίζεται ή όχι ο τύπος ανάρτησης στο μενού διαχείρισης και που θα εμφανίζεται το μενού αυτό. Σημειώστε ότι το show_ui (εμφάνιση διεπαφής) πρέπει να είναι αληθές.

en: Width
el: Πλάτος

en: WordPress Archive
el: Αρχειοθήκη WordPress

en: Wrong custom post type specified
el: Ορίστηκε εσφαλμένος προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης

en: Wrong custom taxonomy specified
el: Ορίστηκε εσφαλμένη προσαρμοσμένη ταξινόμηση

en: Wrong field requested
el: Ζητήθηκε εσφαλμένο πεδίο

en: Wrong group ID %d
el: Εσφαλμένο αναγνωριστικό ομάδας %d

en: Wrong post types
el: Εσφαλμένοι τύποι ανάρτησης

en: Wrong tutorial id.
el: Εσφαλμένο αναγνωριστικό βοηθήματος εκμάθησης.

en: Yes
el: Ναι

en: You already know that WordPress can build a lot more than blogs, but just how much more?
el: Ήδη γνωρίζετε ότι με το WordPress μπορείτε να δημιουργείτε πολύ περισσότερα από ιστολόγια, αλλά τι και πόσο ακριβώς είναι αυτό το "περισσότερα";

en: You can add only audio.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο αρχεία ήχου.

en: You can add only images.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο εικόνες.

en: You can add only video.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο βίντεο.

en: You can add valid hexadecimal.
el: Μπορείτε να προσθέσετε έγκυρους δεκαεξαδικούς αριθμούς..

en: You can also adjust the menu position. The default position is 20, which means your post type will appear under “Pages”. You can find more information about menu positioning in the WordPress Codex. <a href="http://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_post_type#Parameters" target="_blank">http://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_post_type#Parameters</a>
el: Μπορείτε επίσης να προσαρμόσετε τη θέση του μενού. Η προεπιλεγμένη θέση είναι 20, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι ο τύπος ανάρτησής σας θα εμφανίζεται κάτω από τις “Σελίδες”. Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση του μενού στο WordPress Codex. <a href="http://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_post_type#Parameters" target="_blank">http://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_post_type#Parameters</a>

en: You can build parametric searches for PPP using Toolset, without any PHP!
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε παραμετρικές αναζητήσεις (PPP) με το Toolset, χωρίς κώδικα προγραμματισμού PHP!

en: You can choose which fields will show when editing parent pages.
el: Μπορείτε να επιλέξετε ποια πεδία θα εμφανίζονται κατά την επεξεργασία των γονικών σελίδων.

en: You can create templates for single pages, query content from the database and display it with your design.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε πρότυπα για μεμονωμένες σελίδες, να αλληλεπιδράσετε με το περιεχόμενο της βάσης δεδομένων και να το προβάλετε μαζί με το σχέδιό σας.

en: You can drag and drop the order of your custom fields using the blue icon
el: Μπορείτε να ορίσετε τη σειρά των προσαρμοσμένων σας πεδίων με μεταφορά και απόθεση, χρησιμοποιώντας το μπλε εικονίδιο

en: You can only use an image file here
el: Εδώ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ένα αρχείο εικόνας

en: You can read more about Custom Fields in this tutorial: %s.
el: Μπορείτε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τα προσαρμοσμένα πεδία σε αυτή τη σειρά μαθημάτων: %s.

en: You can read more about Custom Post Types and Taxonomies in this tutorial. %s
el: Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα για τους προσαρμοσμένους τύπους ανάρτησης και τις ταξινομήσεις σε αυτή τη σειρά μαθημάτων. %s

en: You can read more about Custom Post Types and Taxonomies in this tutorial. <a href="http://wp-types.com/learn/custom-post-types/" target="_blank">http://wp-types.com/learn/custom-post-types/ &raquo;</a>
el: Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα σχετικά με τους προσαρμοσμένους τύπους ανάρτησης και τις Ταξινομήσεις σε αυτή τη σειρά μαθημάτων. <a href="http://wp-types.com/learn/custom-post-types/" target="_blank">http://wp-types.com/learn/custom-post-types/ &raquo;</a>

en: You can read more about creating a Custom Fields Group here: %s
el: Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα σχετικά με τη δημιουργία μίας ομάδας προσαρμοσμένων πεδίων εδώ: %s

en: You can style this field by applying a CSS class to it, or by entering the CSS attributes that would appear with the HTML.
el: Μπορείτε να ορίσετε ένα στυλ για αυτό το πεδίο εφαρμόζοντας μία κλάση CSS σε αυτό το πεδίο ή εισαγάγοντας τις ιδιότητες CSS που θα εμφανίζονταν με HTML.

en: You can use Custom Taxonomies to categorize your content. Read more about what they are on our website: <a href="http://wp-types.com/learn/custom-post-types/" target="_blank">http://wp-types.com/learn/custom-post-types/ &raquo;</a> or you can read our guide about how to set them up: <a href="http://wp-types.com/user-guides/create-custom-taxonomies/" target="_blank">http://wp-types.com/user-guides/create-custom-taxonomies/</a>
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις προσαρμοσμένες ταξινομήσεις για να κατηγοριοποιήσετε το περιεχόμενό σας. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με αυτές στον ιστότοπό μας: <a href="http://wp-types.com/learn/custom-post-types/" target="_blank">http://wp-types.com/learn/custom-post-types/ &raquo;</a> ή μπορείτε να διαβάσετε τις σχετικές οδηγίες για τον τρόπο ορισμού των σχετικών παραμέτρων τους: <a href="http://wp-types.com/user-guides/create-custom-taxonomies/" target="_blank">http://wp-types.com/user-guides/create-custom-taxonomies/</a>

en: You cannot use this slug because it is a reserved word, used by WordPress. Please choose a different slug.
el: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το προσδιοριστικό επειδή είναι μία δεσμευμένη λέξη η οποία χρησιμοποιείται από το WordPress. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα διαφορετικό προσδιοριστικό.

en: You cannot use this slug because there is already a page by that name. Please choose a different slug.
el: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το προσδιοριστικό επειδή υπάρχει ήδη μία σελίδα με αυτό το όνομα. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα διαφορετικό προσδιοριστικό.

en: You have Types import pending. %sClick here to import.%s %sDismiss message.%s
el: Εισαγωγή τύπων (Types) σε εκκρεμότητα. %sΚάντε κλικ εδώ για εισαγωγή.%s %sΑπόρριψη μηνύματος.%s

en: You have the following options:
el: Έχετε τις εξής επιλογές:

en: You must define a regular expression for WPToolset_Cake_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μία τακτική έκφραση για το WPToolset_Cake_Validation::custom()

en: You must define a regular expression for Wpcf_Cake_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μία κανονική έκφραση για το Wpcf_Cake_Validation::custom()

en: You must define the $operator parameter for WPToolset_Cake_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο$operator για το WPToolset_Cake_Validation::comparison()

en: You must define the $operator parameter for Wpcf_Cake_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο $operator για το Wpcf_Cake_Validation::comparison()

en: You need to have a valid subscription in order to get upgrades or support for this plugin. %sPurchase a subscription or enter an existing site key%s.
el: Πρέπει να διαθέτετε μία έγκυρη συνδρομή για να λαμβάνετε αναβαθμίσεις ή υποστήριξη για αυτήν την προσθήκη (plugin). %sΑγοράστε μία συνδρομή ή εισαγάγετε ένα υφιστάμενο κλειδί ιστότοπου%s.

en: You need to manually set the access rules for taxonomy %s. That taxonomy is shared between several post types that have different access rules.
el: Πρέπει να ορίσετε μόνοι σας τους κανόνες πρόσβασης για την ταξινόμηση %s. Η ταξινόμηση αυτή χρησιμοποιείται από κοινού μεταξύ αρκετών τύπων ανάρτησης για τους οποίους ισχύουν διαφορετικοί κανόνες πρόσβασης.

en: You too can support Types! Would you like to add a small credit link, saying that you're using Types for custom fields or custom post types?
el: Μπορείτε και εσείς να υποστηρίξετε το Types! Θα θέλατε να προσθέσετε ένα μικρό κειμενάκι αναγνώρισης συνεισφοράς, το οποίο θα λέει ότι χρησιμοποιείτε το Types για τη δημιουργία προσαρμοσμένων πεδίων ή τύπων αναρτήσεων;

en: You will be able to add child posts after saving at least one <b>%s</b>.
el: Θα μπορείτε να προσθέτετε αναρτήσεις-απογόνους μετά την αποθήκευση τουλάχιστον ενός/μίας <b>"%s"</b>.

en: You will be able to add parent posts after saving this post.
el: Θα μπορείτε να προσθέσετε γονικές αναρτήσεις αφού αποθηκεύσετε αυτήν την ανάρτηση.

en: You will be able to edit child posts after saving at least one <b>%s</b>.
el: Θα μπορείτε να προσθέτετε αναρτήσεις-απογόνους μετά την αποθήκευση τουλάχιστον ενός/μίας <b>"%s"</b>.

en: You will be able to manage child posts after saving this post.
el: Μετά την αποθήκευση αυτής της ανάρτησης θα μπορείτε να διαχειριστείτε τις υποαναρτήσεις.

en: You will be able to set conditional field display once this group is saved.
el: Αφού αποθηκευτεί αυτή η ομάδα θα μπορείτε να ορίσετε εμφάνιση πεδίων υπό συνθήκες.

en: You will be able to set conditional field display when you save more fields.
el: Αφού αποθηκεύσετε περισσότερα πεδία θα μπορείτε να ορίσετε την εμφάνιση πεδίων υπό συνθήκες.

en: You will have to renew your subscription in order to continue getting the updates and support.
el: Θα πρέπει να ανανεώσετε τη συνδρομή σας για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη.

en: Your input should look something like "41.934146,12.455821"
el: Η καταχώρισή σας πρέπει να είναι κάτι σαν το εξής: "41.934146,12.455821"

en: Your subscription appears to no longer be valid. Please try to register again using a valid site key.
el: Φαίνεται ότι έχει λήξει η ισχύς της συνδρομής σας. Παρακαλούμε κάντε νέα εγγραφή χρησιμοποιώντας ένα έγκυρο κλειδί ιστότοπου.

en: Your subscription expires in %d day.
el: Η συνδρομή σας λήγει σε %d ημέρα.

en: Your subscription expires in %d days.
el: Η συνδρομή σας λήγει σε %d ημέρες.

en: _blank: Opens in a new window or tab
el: _blank: Ανοίγει σε ένα νέο παράθυρο ή καρτέλα

en: _parent: Opens in the parent frame
el: _parent: Ανοίγει το γονικό πλαίσιο

en: _self: Opens in the same frame as it was clicked
el: _self: Ανοίγει στο πλαίσιο όπου πραγματοποιήθηκε το κλικ

en: _top: Opens in the full body of the window
el: _top: Ανοίγει στο πλήρες σώμα του παραθύρου

en: activated
el: ενεργοποιήθηκε

en: activating
el: ενεργοποίηση

en: all
el: όλες

en: any
el: οποιαδήποτε

en: ask user for approval
el: να ζητείται η έγκριση του χρήστη

en: audio
el: ήχος

en: can_export
el: can_export (δυνατότητα εξαγωγής)

en: congratulations! your new custom post type %s was successfully created.
el: συγχαρητήρια! ο νέος σας προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης (%s) δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: custom logic
el: προσαρμοσμένη λογική

en: custom-fields
el: προσαρμοσμένα-πεδία

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: don't save anything to the database
el: να μην αποθηκευτεί τίποτε στη βάση δεδομένων

en: downloaded
el: ολοκλήρωση λήψης

en: downloading...
el: λήψη αρχείου...

en: e.g. Value of FIELD_NAME is FIELD_VALUE
el: π.χ. η τιμή του FIELD_NAME είναι FIELD_VALUE

en: enter the css for your inline style (e.g. color:red;font-weight:bold)
el: εισαγάγετε κώδικα css για το ενσωματωμένο στυλ (π.χ. color:red;font-weight:bold)

en: enter your class names separated by a space (e.g. myclass1 myclass2)
el: εισαγάγετε τα ονόματα των κλάσεων διαχωρισμένα με ένα κενό διάστημα (π.χ. κλάση1 κλάση2)

en: exclude_from_search
el: exclude_from_search (εξαίρεση από αναζητήσεις)

en: failed!
el: απέτυχε!

en: file
el: αρχείο

en: framename: Opens in a named frame
el: framename: Ανοίγει στο ορισθέν πλαίσιο

en: has_archive
el: has_archive (υπάρχει αρχειοθήκη)

en: hierarchical
el: hierarchical (ιεραρχικά)

en: http://wp-types.com/develop-brochure-site-wordpress/
el: http://wp-types.com/δημιουργία-ιστότοπου-φυλλαδίου-wordpress/

en: http://wp-types.com/how-to/build-sites-toolset/
el: http://wp-types.com/how-to/δημιουργία ιστότοπων-toolset/

en: http://wp-types.com/how-to/customise-wordpress-blog/
el: http://wp-types.com/how-to/προσαρμογή-ιστολογίου -wordpress/

en: http://wp-types.com/how-to/develop-directory-site-toolset/
el: http://wp-types.com/how-to/δημιουργία-ιστότοπου-καταλόγου-toolset/

en: http://wp-types.com/how-to/develop-e-commerce-site-toolset/
el: http://wp-types.com/how-to/δημιουργία-ιστότοπου-ηλεκτρονικού-εμπορίου-toolset/

en: image
el: εικόνα

en: import automatically
el: Εισαγωγή αυτόματα

en: installed
el: εγκαταστάθηκε

en: installing...
el: εγκατάσταση...

en: n/a
el: μη διαθέσιμο

en: news sites with unique layouts
el: ειδησεογραφικοί ιστότοποι με μοναδικές διατάξεις

en: page-attributes
el: ιδιότητες-σελίδας

en: post-formats
el: μορφές-αναρτήσεων

en: publicly_queryable
el: publicly_queryable (δυνατότητα ερωτήματος από το ευρύ κοινό)

en: required
el: απαιτείται

en: save 0 to the database
el: αποθήκευση 0 στη βάση δεδομένων

en: search
el: αναζήτηση

en: settings.xml file missing
el: Δεν υπάρχει αρχείο settings.xml

en: show_admin_column
el: show_admin_column (εμφάνιση στήλης διαχείρισης)

en: show_in_menu
el: show_in_menu (εμφάνιση σε μενού)

en: show_in_nav_menus
el: show_in_nav_menus (εμφάνιση στα μενού περιήγησης)

en: show_tagcloud
el: show_tagcloud (εμφάνιση νέφους ετικετών)

en: static content displayed in different ways
el: στατικό περιεχόμενο εμφανιζόμενο κατά διάφορους τρόπους

en: the add or remove items text used in the meta box when JavaScript is disabled. This string isn't used on hierarchical taxonomies. Default is __( 'Add or remove tags' ) or null.
el: το κείμενο προσθήκης ή κατάργησης στοιχείων χρησιμοποιείται στο πλαίσιο μεταδεδομένων κατά την απενεργοποίηση της JavaScript. Η συμβολοσειρά αυτή δεν χρησιμοποιείται για ιεραρχικές ταξινομήσεις. Η προεπιλογή είναι __( 'Προσθήκη ή κατάργηση ετικετών' ) ή μηδέν.

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: updating...
el: ενημέρωση..

en: video
el: βίντεο
